סקירה שבועית וול סטריט 29/4 - 03/05/2013

 
מדדי המניות המובילים שברו השבוע את שיא כל הזמנים ברקע לנתוני מאקרו חיוביים שמעידים על שיפור ניכר בכלכלה הגדולה בעולם. עונת הדוחות בשיאה גם כן כאשר רוב החברות הגדולות דיווחו על נתוני הכנסות גבוהות מהצפוי. עקב כך ישנה תחושה בשוק של "קניית צמיחה" מצד החברות הגדולות כאשר האחרונות יחלו בקניות ומיזוגים של חברות קטנות ובינוניות. למרות האמור יש לזכור שכלכלת אירופה עדיין בהתאוששות והסדרי חוב מרחפים מעל מדינות נוספות בגוש מה שקרוב לודאי ישפיע גם על כלכלת ארה"ב.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 ארה"ב מאקרו: מדד התעסוקה עמד על 119 אלף דורשי תעסוקה לעומת צפי של 150 אלף שינוי מעודד לגבי התאוששות המגזר העסקי אשר ממשיך בקבלת עובדים חדשים לשורותיו.
 נדל"ן ארה"ב: עליה חודשית של 1.5% במכירות הבתים לעומת צפי של 1% מצביעה על התאוששות בסקטור זה בהמשך ישיר למדד מחירי הבתים החיובי שפורסם שבוע שעבר.
 פרסום נתוני הריבית באירופה:  נגיד הבנק המרכזי האירופאי הוריד את הריבית ב 0.25% לרמה של 0.5%. השינוי עמד בהתאם לציפיות הכלכלנים ומעיד על כך  שאמנם אירופה עדיין שרויה במשבר אך הבנק המרכזי יעשה כל שביכולתו כדי לייצב את המצב ולעודד צמיחה. 


חדשות בולטות


  היסטוריה בניו-יורק: הדאו ג'ונס חצה לראשונה את רף ה 15,000 נקודות, הנאסדק בשיא של 12 שנה.
 תביעות האבטלה בשפל של 5 שנים
 כלכלנים מעריכים שהפד ימשיך להדפיס כסף לפחות עד סוף שנת 2014 ובנוסף מתוכננת הגבלה על גודל המינוף שהבנקים יוכלו לקחת על חשבון פקדונות לקוחותיהם
 AIG הכתה את תחזיות הכלכלנים כאשר הציגה רווח למנייה של 1.34$ לעומת צפי של 87 סנט למניה

 

מועד עריכת הסקירה:  03/05/2013

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד