סקירת וול סטריט 15-19/04/2013

 
שבוע מסחר הפכפך ותנודתי העלה סימני שאלה בקרב במשקיעים, האם מדובר בסוף הראלי? או שמא מדובר בעצירה קלה למימושים וחזרה למומנטום החיובי? לאחר עליות המרשימות שנרשמו בחודש האחרון ומתחילת השנה בה המדדים המרכזיים מגיעים לרמות שיא, וול סטריט נצבעה אדום ונסוגה לשפל של 6 שבועות על רקע נתוני צמיחה נמוכים מהצפי שפורסמו בסין בתחילת השבוע ופיגוע הטרור במרתון בוסטון. הדובים שלטו גם בבורסות אירופה אך התאוששו לקראת סוף השבוע בדומה לשווקי המזרח. סמוך לנעילת המסחר ביום שישי המדדים נסחרים במגמה מעורבת כאשר נרשמת התאוששות מסוימת עם עליות ב-S&P ובנאסדק, עליות שבאו בעיקר בעקבות ביצועי מניות בסקטור הטכנולוגיה על רקע נתוני הדוחות. מדד הדאו ג'ונס רשם ירידה מזערית. 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 בשוק הסחורות מחיר הזהב והנפט מתאוששים. במהלך השבוע הזהב הראה את הצניחה החדה ביותר במחיר מאז 1980 כאשר הגיע למחיר של 1,330 דולר לאונקיה (צנח 13%), לקראת הסופ"ש עלו מחירי החוזים ל1400 דולר לאונקיה. הנפט התיישב על מחיר של 88$ לחבית או עליה של 0.3%. הגז הטבעי נסגר בשיא של 21 חודשים, עליה של 4.4% לאחר שמשרד האנרגיה הכריז כי המלאים עלו בכ31 מיליארד קוב לגודל של 1.7 מיליארד קוב סה"כ.
 עליה במס' מבקשי העבודה בארה"ב יוצרת מעט חשש לגבי קצת התאוששות הצפויה לשוק העבודה. מדובר על עליה של 4000 מחפשי עבודה (ל352,000) ביחס לעליה 2000 בלבד בשבוע קודם לכן.


חדשות בולטות


  חברת מיקרוסופט ((MSFT רשמה עליות מרשימות של יותר מ3% לאחר פרסום דוחות שעקפו את הציפיות, ההכנסות לרבעון הראשון עלו 19% ל72 סנט למניה ביחס לתחזיות האנליסטים שחזו עליה ל68  בלבד.
 חברת גוגל (GOOG) עקפה את התחזיות לרווח ורשמה עליות של 4.5%, רשמה רווח של 11.58$ למניה לעומת צפי של 10.69$ למניה.
 מניית אפל (AAPL) צונחת למחיר שפל של יותר משנה לאחר שאחת ספקיות החברה חתכה את תחזית המכירות שלה, המניה נסחרת במחיר נמוך מ-400$ וחזרה לרמות שווי של סוף שנת 2011.
 מניית IBM צונחת לאחר הצגת דוחות חלשים לרבעון הראשון של השנה, רשמה רווח של 3$ למניה ביחס לצפי של 3.05$ למניה.
 נוקיה ((NOK  צוללת לאחר שהציגה נתוני מכירות נמוכים מהמצופה, הציגה רווח של 5.85 מיליארד אירו לעומת התחזיות שצפו 6.2 מיליארד אירו.


מועד עריכת הסקירה:  19/4/2013
גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד