סיכום שבועי וול סטריט 25-28/03/2013

 
שבוע מסחר מקוצר בוול סטריט התנהל על רקע חג הפסח היהודי וחג הפסחא שיכול מחר (שישי) עם פזילה לעבר המתרחש אירופה. המדדים המובילים נסחרו השבוע במגמה מעורבת על רקע חששות ליציבות גוש האירו ומשבר החוב בקפריסין. ממשלת קפריסין אישרה השבוע רפורמות ומיסוי על פיקדונות בבנקים תמורת סיוע בדמות חבילת חילוץ מהאיחוד האירופי בסך 10 מיליארד אירו. למרות חששות אלו, המשקיעים בארה"ב לא התרגשו ושלחו את מדד ה - S&P לשיא כל הזמנים לרמה של 1568 נקודות. נתוני מאקרו חיוביים ובראשם נתון התוצר תמכו גם הם במדדים. 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 ארה"ב מאקרו: עלייה של 5.7% בהזמנות מוצרים ברי קיימא בפברואר לעומת צפי לעלייה בשיעור של 3.5% בלבד. הנתון מבטא את רמת הייצור במשק ומאתר מחזוריות כלכלית.
 נדל"ן ארה"ב: מדד הקייס שילר בשיא של 6.5 שנים. מדד הקייס שילר עוקב אחרי רמת המחירים של הנדל"ן למגורים בארה"ב. עלייה במדד הקייס שילר מצביעה על התאוששות בשוק הנדל"ן בארה"ב דרך הבעת אמון בתשואת השוק.
 פרסום נתוני התמ"ג חיוביים: ביחס לתחזיות שהראו כי עלייה תהיה 0.1%, בפועל פורסם כי העליות היו 0.4% לרבעון רביעי של 2012 .


חדשות בולטות


  S&P פרץ את שיא כל הזמנים.
 המשבר בקפריסין – אישור רפורמות וקבלת חבילת החילוץ מן האיחוד האירופי.
 למרות אכזבה בהשקת הבלקברי Z10 בארה"ב מניית RIM לשעבר (כיום BBRY) מטפסת לקראת סופ"ש כתגובה לפרסום דוחות מוצלחים.
 אפל (AAPL) מוסיפה לרדת – מאז השיא אשתקד רשמה ירידה ביותר מ35%. ג'ורג' סורוס המשקיע האגדי ניצל את המחיר הנמוך יחסית להגדלת אחזקותיו בחברה.


מועד עריכת הסקירה:  28/03/2013
עורך הסקירה: עופר גוטמן – מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד