סיכום שבועי וול סטריט 11-15/02/2013

 
גם השבוע, המדדים ממשיכים להתנהל ביציבות סביב רמות שיא של 5 שנים. בורסות וול- סטריט ממשיכות להיסחר ביציבות כאשר החברות ממשיכות לפרסם את הדו"חות לרבעון הרביעי ולסוף שנת 2012. בין היתר פורסמו השבוע נתונים על חברות דוגמת קוקה קולה (KO) ואיזיצ'יפ (EZCH). לעומת זאת, אירופה העיבה על האופטימיות בוול-סטריט כאשר השבוע פורסמו נתוני צמיחה מאכזבים המראים כי כלכלת גוש האירו הצטמקה ברבעון הרביעי בשיעור של 0.6%. בארה"ב חוששים ממצוק פיסקאלי נוסף, הפעם בדמות שורת קיצוצים והעלאות מסים בגובה 85 מיליארד דולר הצפויים להיכנס לתוקף בראשון למרץ. ביום שישי פורסמו מספר נתוני מאקרו מפתיעים לטובה בדמות מדד האמפייר סטייט וסנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
 מדד האמפייר סטייט לחודש פברואר הציג קריאה של 10 נקודות, הקריאה החיובית מאז מדד חודש יולי. הצפי היה רמה של 0 נקודות.
 התפוקה התעשייתית לחודש ינואר הצטמצמה בשיעור של 0.1% לעומת צפי לצמיחה של 0.2%.
 סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן לחודש פברואר עלה ל-76.3 נקודות לעומת צפי לירידה קלה לרמה של 73.5 נקודות.
 חדשות בולטות
 איזיצ'יפ (EZCH) – יצרנית השבבים דיווחה השבוע על הכנסות של 15.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012 ורווח של 26 סנט למניה, הצפי עמד על רווח של 21 סנט למניה. עם זאת, לטווח הארוך החברה הורידה את תחזית הגידול בהכנסות מה שגרם לירידה של כ 20% במחיר המניה לאחר פרסום הדו"ח.
 ברקשייר הת'אווי שבשליטת וורן באפט (BRK.B) רכשה את חברת המזון היינץ (HNZ) ותשלם 28 מיליארד דולר, העסקה משקפת מחיר של 72.5$ למניה, פרמיה של 21% מעל למחיר הסגירה של המניה ביום ד'.
 אירועים בולטים לשבוע הבא
 המסחר בארה"ב לא יתקיים ביום שני 18/02/2013 עקב חג (Presidents' Day)

 

 

 

מועד עריכת הסקירה:  15/02/2013
עורך הסקירה: עופר גוטמן – מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד