סיכום שבועי וול סטריט 04-08/02/2013


שבוע המסחר החולף בוול סטריט התאפיין במגמה יציבה עם נטייה לעליות שערים קלות במדדים המובילים. מדד הדאו-ג'ונס ממשיך לנוע סביב רמה של 14,000 נקודות. עונת הדו"חות ממשיכה לספק נתונים מעניינים על חברות רבות ביניהן חברת הפארמה והתרופות הגנריות טבע (TEVA) וחברת האנרגיה בריטיש פטרוליום (BP) ששיקפה בדו"חות את האסון האקולוגי במפרץ מקסיקו אותו גרמה באפריל 2010. במקביל לדו"חות החברות שממשיכים להתפרסם, פורסמו השבוע נתונים מאקרו כלכליים רבים. בלט לטובה נתון הגירעון המסחרי של ארה"ב לחודש דצמבר שהציג ירידה חדה בשיעור של 21%. כמו כן, הודעת הריבית של הבנק המרכזי האירופי ריכזה עניין רב ונשארה ברמת שפל היסטורית של 0.75%.
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
 מאזן מסחרי ארה"ב – הגרעון המסחרי של ארה"ב בדצמבר רשם ירידה חדה בשיעור של 21% לכדי 38.5 מיליארד דולר. מהנתונים עולה כי התכווצות הגרעון נובעת בהקטנת יבוא הדלקים מספקיות חיצוניות.
 אשראי צרכני – האשראי הצרכני בדצמבר עמד על  14.6 מיליארד דולר לעומת צפי של 14.1 מיליארד דולר.
 חדשות בולטות
 בלקברי (BBRY) ששינתה את שמה ואת סימול המניה הנסחרת בוול סטריט (בעבר נסחרה תחת סימול RIMM)
עוררה עניין רב לאחר שהשיקה שלושה סמארטפונים חדשים עם מערכת ההפעלה החדשה שלה – בלקברי 10. מנית החברה השלימה עליה שבועית של כ- 25%.
 פרוטליקס (PLX) – החברה התקשרה השבוע בהסכם עם בנק סיטי גרופ כדי לנסות ולמכור את החברה בשווי המתקרב לכדי מיליארד דולר. ההערכות הם כי השווי הריאלי של החברה למכירה עומד על כ 750 מיליון דולר כאשר אחת המועמדות לרכישת החברה היא חברת פייזר (PFE).
 טבע (TEVA) – חברת הגנריקה הישראלית סיכמה את שנת 2012 עם הכנסות של 20.3 מיליארד דולר, מתוכם 5.2 מיליארד דולר הכנסות ברבעון הרביעי של 2012. החברה פיספה את תחזיות האנליסטים בסנט אחד כאשר הצפי הציג 1.33$ דולר רווח למניה לעומת נתון אמת של 1.32$ רווח למניה (EPS). לקראת סיום המסחר ביום שישי המניה נסחרת בעליה של למעלה מ-2% במחיר 38.85$.

 

 


מועד עריכת הסקירה:  08/02/2013
עורך הסקירה: עופר גוטמן – מנהל דסק ניירות ערך זרים

גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד