סקירת וול סטריט 20.08.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה שלילית על רקע חששות המשקיעים כי התכנית של יו"ר הבנק האירופי, דראגי, לא תצא לפועל. מטרת התוכנית היא לקבוע רף עליון למרווחי האג"ח הממשלתיות באירופה כדי שהמדינות המתקשות באיחוד לא יגיעו למצב של חדלות פירעון או ריביות גבוהות שאותן לא תצלחנה להחזיר. התקווה לתכנית מסוג זה הורידה את תשואות האג"ח של ספרד ואיטליה ביותר מכ-10% ביום אחד אך קצת לאחר פתיחת המסחר בארה"ב התפרסמו לא מעט ידיעות כי תכנית זו כנראה ולא ברת מימוש. נראה כי לקראת סוף יום המסחר המצב מעט השתפר כאשר המשקיעים נושאים את עיניהם לפרסומי ועידת הפד ביום רביעי ולפגישתם של שרי האוצר של אירופה בה עשויים לדרוש תנאים חדשים להסכם החוב עם יוון. נראה כי על אף הנתונים המעודדים של השבוע האחרון המשקיעים עדיין מקווים כי אכן ביום רביעי תפורסם איזושהי אינדיקציה לתכנית כמותית שלישית שתמריץ את המשק האמריקאי והאירופי כאחד. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של כ-0.15% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-95.87 דולר. החוזים על הזהב דווקא עולים ומחירה של אונקיה אחת נקבע על רמה של 1,624 דולר וזאת לאחר עלייה יומית של כ-0.28%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר במגמה שלילית: הנסד"ק יורד בכ-0.01% ה- s&p500 יורד בכ-0.01% והדאו ג'ונס יורד בכ-0.03%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום לא פרסמו נתוני מאקרו מהותיים


 חדשות בולטות


 מניית חברת בסט בי (BBY) צוללת בכ-10.2% לאחר הפרסום על מינויו של היוברט ג'ולי כמנכ"ל החדש של החברה.
 מניית פייסבוק (FB) מזנקת בכ-4.9% לאחר פרסום המלצת קניה מבית ההשקעות Capstone. החברה העניקה למניה מחיר יעד של 26 דולרים.
 מניית חברת פרטנר הישראלית (PTNR) צונחת בכ- 9% לאחר הפרסום על ביטול עסקת המכירה בין בעל השליטה אילן בן דב לבין חברת האצ'יסון הסינית.
 מניית חברת אפל (AAPL)  הגיעה הערב לשיא חדש. מחיר המניה הגיע לרמה של 664.75 דולר מה שהפך אותה לחברה עם שווי השוק הגבוה בהיסטוריה
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.814%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  20/08/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד