סקירת וול סטריט 02.07.12


המסחר בוול סטריט התנהל הערב במגמה מעורבת. הדחיפה לסנטימנט החיובי הגיע מכיוון התוצאה המפתיעה של פסגת ההנהגה האירופאית אשר ננעלה ביום שישי. במהלך הפסגה הוחלט לצאת במספר צעדים משמעותיים לטובת המשך טיפול במשבר החובות המתגלגל. הוחלט לאפשר לקרנות החילוץ ולבנק המרכזי להעניק סיוע למדינות השונות ללא תנאים מוקדמים כגון: צעדי מנע, רפורמות והפרטות. בנוסף הוחלט גם כי הבנק האירופאי המרכזי (ECB) יהפוך לסמכות העליונה שתפקח על כלל הפעילות הפיננסית של המדינות החברות באיחוד. וזאת כצעד ראשוני בדרך לאיחוד בנקאי מלא בין כלל המדינות החברות באיחוד. צעד נוסף שמטרתו לתמוך בחזון האיחוד הבנקאי הוא הקמתו של ה-" מכניזם המשותף לפיקוח פיננסי" אשר עתיד לתפקד כמעין משרד אוצר כלל אירופאי. מנגד שורה של נתוני מאקרו מאכזבים פורסמו היום הן בארה"ב והן ואירופה ובכך מנעו מהסנטימנט החיובי להתבסס. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידה של 0.19% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-83.59 דולר. החוזים על הזהב נסחרים בירידות של כ-0.4% ומחירה של אונקיה אחת נקבע על רמה של 1,599 דולר. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה המעורבת אך הנטייה היא לכיוון עליות שערים והמדדים המובילים נסחרים בהתאם: הנסד"ק עולה בכ-0.55% ה-S&P 500 עולה בכ-0.23% והדאו ג'ונס יורד בכ-0.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש הציג רמה נמוכה מציפיות האנליסטים ונעמד על כ-52.5 נקודות. רמה זו הינה נמוכה בנקודה מהרמה של חודש מאי.
 סקטור הייצור (ISM) עבר בחודש יוני להתכווצות כאשר הציג רמה של כ-49.7 נקודות. זוהי ירידה חדה מתוצאות חודש קודם שעמדו על כ-53.5 נקודות. זוהי הפעם הראשונה שמדד זה מציג התכווצות מאז אפריל 2009.


 חדשות בולטות


 ענקית הקופונים האינטרנטית גרופון (GRPN) יורדת בכ-10% במהלך היום על רקע הורדת מחיר היעד של המניה.
 חברת הטכנולוגיה האמריקאית ברייט-פוינט (CELL) עולה בכ-66% במהלך היום בעקבות הודעת חברת אינגרם מיקרו כי תרכוש את החברה במחיר של כ-9$ למניה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.58%

 

 


מועד עריכת הסקירה:  02/07/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד