סקירת וול סטריט 28.06.12


המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים שברקע פסגת מנהיגי האיחוד האירופי אשר נפתחה היום בבריסל. הנושאים העיקריים עליהם ידונו בפסגה הם דרכים לשיקום הכלכלה האירופית ויציאה ממשבר החוב. ההצעה אשר מעוררת את העניין הרב ביותר היא הזרמת כספים לשוק העבודה והפיננסים כדי לייצר צמיחה ע"י גיוס חוב כלל אירופי (אירו – בונדס). המתנגדת העיקרית לרעיון זה הינה קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל,אשר הודיעה כי "על גופתה המתה" תכנית כזו תקרום עור וגידים. בתחילת יום המסחר המגמה גם כן הייתה שלילית בעקבות נתוני תעסוקה מאכזבים במשק הגרמני, נתון אשר הוביל את הסנטימנט השלילי באירופה. גם נתוני המאקרו מהמשק המקומי לא היו טובים בהרבה מהציפיות ולא הצליחו לשנות את המגמה אשר תפס השוק. נכון לשעה זו עדיין לא התפרסמו ידיעות או מסקנות מפסגת המנהיגים האירופית ונראה כי המשקיעים נושאים את עיניהם לכל שביב של חדשות טובות. בשוק הסחורות החוזים על הנפט יורדים בכ- 3.1% ומחירה של חבית נפט אחת נקבע על כ- 77.7 דולר. החוזים על הזהב ירדו גם הם היום ומחירה של אונקיה אחת נקבע על 1,551 דולר לאחר ירידה של כ- 1.75%. את הירידות הערב הובילו מניות סקטור הטכנולוגיה אשר השילו מערכן כ-1.7% בממוצע. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים חדות: הנדס"ק יורד בכ-0.9% הדאו-ג'ונס יורד בכ-0.2% וה- s&p500 יורד בכ-0.2%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הנתון השבועי לתביעות לדמי אבטלה אמנם ירד לרמה של כ-386 אלף אך עדיין היה גבוה מציפיות האנליסטים שחזו ירידה משמעותית יותר לכ-385 אלף תביעות.
 נתון צמיחת התוצר הלאומי לרבעון הראשון של השנה הצביע על רמה של כ-1.9% בחישוב שנתי בדומה לציפיות האנליסטים.


 חדשות בולטות


 מניית הבנק ג'י פי מורגן (JPM) מעוררת עניין רב בעקבות הפרסום בניו יורק טיימס כי ההפסד אשר הכירה בו החברה על השקעות בנגזרים אינו 2 מיליארד דולר כמו שהכריזה החברה לפני כחודש אלא עומד על קרוב ל-9 מיליארד דולר. מניית החברה יורדת בכ-2.5% בעקבות כך.
 חברת הטכנולוגיה הישראלית אורבוטק (ORBK) יורדת בכ-14% במהלך היום בעקבות אזהרת רווח שפירסמה החברה. לפי הודעת החברה תיקנה את צפי הכנסותיה מרמה של כ-500 מיליון דולר לרמה של בין 430 – 460 מיליון בלבד.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.57%

 

 


מועד עריכת הסקירה:  28/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד