סקירת וול סטריט 21.06.12


הצבע האדום השתלט הערב על המסכים בוול סטריט. שורה של נתוני מאקרו מאכזבים בארה"ב הצטרפו לאכזבה הכללית מההודעה שפרסם אמש יו"ר הפדרל ריזרב בסיום ועידת השוק, ההחלטה להרחיב את תוכנית "הטוויסט" ולא לצאת בתוכנית הרחבה כמותית חדשה הייתה בניגוד לציפיות המוקדמות של מרבית המשקיעים. נקודות האור בשטף ההודעות השליליות הגיעה הערב מכיוון ספרד שם התפרסמו תוצאות מבחני הלחץ שנעשו למערכת הבנקאית המקומית, לפי תרחיש הקיצון הבנקים הספרדים יזדקקו לסיוע ממשלתי של בין 51 ל- 62 מיליארד אירו. סכום שאותו תוכל ממשלת ספרד לקבל ממסגרת האשראי בגובה 100 מיליארד איור שהוגדרה לה בשבוע שעבר על ידי המוסדות האירופאים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט יורדים בכ- 4% ומחירה של חבית נפט אחת נקבע על כ- 78.2 דולר. החוזים על הזהב ירדו גם הם היום ומחירה של אונקיה אחת נקבע על 1,565 דולר לאחר ירידה של כ- 3.1%. את הירידות הערב הוביל סקטור האנרגיה אשר השיל מערכו כ-3.77%.לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים חדות: הנדס"ק יורד בכ-2.4% הדאו-ג'ונס יורד בכ-2% וה- s&p500 יורד בכ-2.2%.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד הפילי פד הציג ירידה משמעותית בחודש יוני לרמה של מינוס  16.6 נקודות. רמה זו מציגה ירידה של יותר מעשר נקודות יחסית לחודש מאי.
 מדד האינדיקטורים המובילים לחודש מאי עלה בכ-0.3%, מעט מעל לציפיות הכלכלנים.
 הנתון השבועי לתביעות לדמי אבטלה הציג שיפור מסוים עם ירידה של כ-2000 תביעות יחסית לשבוע שעבר. מס' התביעות עומד השבוע על כ-387 אלף.


 חדשות בולטות


 מניית פייסבוק ממשיכה במגמה החיובית של השבוע עם עלייה של כ- 0.5% היום וכ-16% מתחילת השבוע על אף ירידות השערים החדות במגזר הטכנולוגיה.
 חברת הטכנולוגיה הישראלית מלאנוקס (MLNX) יורדת בכ-6.5% בעקבות ירידות השערים של המניה בבורסת ת"א ועל אף שקיבלה עידכון למחיר יעד מחברת "וונדרליך" ממחיר של כ-65$ ל-85$.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.62%

 

 


מועד עריכת הסקירה:  21/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד