סקירת וול סטריט 19.06.12


המסחר בוול סטריט התנהל הערב בעליות שערים בעוד עיני המשקיעים נשואות לעבר ועידת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב אשר נפתחה היום. הצפי הוא שמחר בסיום הועידה יכריז הפד על התערבות נוספת בשווקים בין אם בתוכנית הרחבה כמותי חדשה (QE3) או במבצע 'טוויסט' נוסף של בו הבנק המרכזי ימכור אג"ח קצרות טווח ויקנה אג"ח ארוכות וזאת במטרה להוריד את עלויות ההלוואות לטווח הארוך אשר משמשות בעיקר למשכנתאות והלוואות למגזר העסקי.באירופה הכריזה ההנהגה היוונית החדשה כי בכוונתה להקים צוות מיוחד אשר ידון עם המוסדות הפיננסים הבינלאומיים על תנאי חבילת החילוץ וצעדי הצנע שהממשלה החדשה תנהיג. בנוסף במהלך יום המסחר נפוצו מספר שמועות על ההגעה להבנות קואליציוניות ביוון אשר יאפשרו לאנטוניס סמארס להכריז בקרוב על כינונה של ממשלה חדשה. התשואות על האג"ח של ממשלת ספרד ממשיכות לטפס והיום גייסה ספרד חוב לשנה בתשואה של 5.07% וחוב לעשר שנים בתשואה של יותר מ-7% מדובר ברמות תשואה אשר מוגדרות כרמה קריטית. במהלך שיחות הG-20 הפתיעה ממשלת גרמניה כאשר הכריזה כי היא מתכוונת להסיר את התנגדותה שקרנות החילוץ של מנגנון היציבות האירופאי (ESM) ושירות הייצוב הפיננסי האירופאי ((EFSF ירכשו אגרות חוב של המדינות האירופאיות "הבעייתיות" מהלך זה עשוי להקל במקצת על אותם מדינות כגון ספרד ואיטליה אשר נאלצות לגייס חוב תשואות גבוהות מאוד בתקופה האחרונה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרו היום בעליות של כ-1% ומחירה של חבית אחת נקבע על כ- 84.5 דולר. החוזים על זהב נסחרו בירידה של כ-0.35% ומחירה של אונקיה אחת נקבע על כ-1,621 דולר. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה החיובית והמדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.2% הדאו-ג'ונס עולה בכ-0.75% והs&p500  עולה בכ-0.98%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 שני נתוני מאקרו משוק הדיור האמריקאי פורסמו היום לפני תחילת המסחר: נתון אישורי  הבניה עלה בכמעט 8% יחסית לחודש אפריל. לעומת זאת נתון התחלות הבניה דווקא ירד בכ-1.6% לעומת חודש קודם.

 חדשות בולטות


 מניית בנק אוף אמריקה (BAC) מובילה את מגזר הפיננסים עם עלייה של כ-4.4% לאחר ההודעה של הבנק הפדרלי על הרחבה לתוכנית הטוויסט.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.62%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  19/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד