סקירת וול סטריט 15.6.12

 
יום המסחר האחרון לשבוע זה מתנהל בעליות שערים.הדיווחים האחרונים לגבי האפשרות כי מספר בנקים מרכזיים ברחבי העולם יכריזו באופן משותף על צעדים לתמרוץ הכלכלה העולמית וזאת במטרה להתמודד עם ההשלכות שעשויות להיות לבחירות החוזרות ביוון ביום ראשון הקרוב על השווקים. כאמור אירופה ממשיכה לעמוד במוקד תשומת הלב של המשקיעים כאשר לא רק החששות מהבחירות ביוון מעיבות על סנטימנט המשקיעים אלא גם הנפקת החוב האחרונה של איטליה וספרד אשר בוצעו בריבית שיא של 5.3% ו7% בהתאמה.בשוק הסחורות החוזים על הזהב עולים בכ-0.5% לרמה של 1,628 דולר לאונקיה והחוזים על הנפט נסחרים בעליה של כ- 0.1% כאשר מחירה של חבית אחת עומד על כ-84 דולר.לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.24% ה-s&p500 עולה בכ-0.97% והדאו- ג'ונס עולה בכ-0.81%


נתונים בולטים 

 *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן בארה"ב הציג ירידה של 0.3% בחודש מאי האחרון בעוד הצפי המוקדם היה לירידה מתונה יותר של 0.2%
 התביעות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע הראשון של חודש יוני פורסמו היום והציגו עלייה של 386 אלף דורשי אבטלה חדשים. הצפי המוקדם היה כי נתון זה יציג עלייה של 377 אלף.
 נתון הייצור התעשייתי בארה"ב פורסם גם הוא היום והציג ירידה של 0.1% בחודש מאי . מדובר בהפתעה ביחס לתחזיות המוקדמות אשר העריכו כי נתון זה יציג עלייה של כ-1%


 חדשות בולטות


 יצרנית מכשירי הסלולר הפינית , נוקיה (NOK) ממשיכה לרכז עניין רב במהלך המסחר. אתמול הכריזה החברה כי בכוונתה לפטר כ-10,000 עובדים שהם כ-20% מכוח העבודה שמחזיקה החברה ולסגור משרדים בפינלנד, גרמניה וקנדה. בתגובה התרסקה המנייה בכ-15%. היום מתקנת המניה במקצת את הירידות מאתמול והיא עולה 5.7%.
 מניית חברת הביו מד הדואלית פוטומדקס (PHMD) מזנקת היום בכ-11% לאחר הפרסום כי המניה נכנסת לאינדקס ה- Russell 3000  וה-Microcap 
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.58%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  15/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד