סקירת וול סטריט 14.06.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה חיובית על אף הסנטימנט השלילי מבורסות אירופה בתחילת יום המסחר. כאמור, יום המסחר נפתח במגמה מעורבת על רקע הורדת הדירוג הנוספת לספרד וגיוס אג"ח מדינה בתשואה של מעל 7%. גיוס מאכזב זה מצטרף לגיוס ההון של איטליה אתמול כאשר זו גייסה אג"ח לשנה בתשואות של כמעט 4%. נראה כי למרות גיוסים אלו הבורסה האמריקאית נושאת את מבטיה דווקא לבחירות ביוון ושמועות על פעולות מרוכזות של כמה מהבנקים המרכזיים הגדולים לשיפור המצב. המצב ביוון נראה מעט טוב יותר עם פרסומם של סקרים המצביעים על ניצחון מוחץ למפלגה השמרנית אשר תומכת בהישארות בגוש האירו. בנוסף לכך לקראת סוף יום המסחר פורסמה שמועה כי ישנה התאגדות של כמה מהבנקים המרכזיים הגדולים ביבשת אירופה לפעול להגדלת הנזילות של הבנקים לאחר הבחירות ביוון. נראה כי הודעות אלו הרגיעו בצורה משמעותית את אי הודאות של הימים האחרונים אך עדיין סביר ומרבית מהמשקיעים מחכים לתוצאות הבחירות ביום ראשון. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-1.6% לרמה של 84 דולר לחבית. החוזים על הזהב עולים גם כן ומחירה של אונקיה אחת נסחר בכ-1623 דולר לאחר עלייה של כ-0.2%. לקראת סיום המחסר מתחזקת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.6% הדאו- ג'ונס עולה בכ-1.3% והs&p500- עולה בכ-1.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן ירד בכ-0.3% בחודש מאי. ירידה זו הינה החדה ביותר בשלוש השנים האחרונות וגבוהה מציפיות האנליסטים שעמדו על כ-0.2% בלבד.


 חדשות בולטות


 חברת התקשורת הפינית, נוקיה (NOK) יורדת בכ-13% במהלך היום לאור הודעת החברה כי לא תעמוד בתחזיות הרווח גם ברבעון הקרוב. בנוסף הודיעה החברה כי תפטר כעשרת אלפים עובדים במטרה לייעל את פעילות החברה.
 הבנק הגדול בשוויץ, קרדיט סוויס (CS) יורד בכ-9.2% לאחר שממשלת שוויץ ביקשה מהבנק להגדיל את הלימות ההון, צעד שיפגע בצורה משמעותית בפעילות הבנק.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.611%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  14/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד