סקירת וול סטריט 13.06.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. אירופה ממשיכה לעמוד במוקד העניינים, חששות המשקיעים מהבחירות המתקרבות ביוון והאפשרות שיוון תכריז בסופו של דבר על חדלות פירעון ותעזוב את גוש האירו. בצירוף הנפקת האג"ח המאכזבת של איטליה אשר גייסה היום חוב בריבית שיא של כמעט 4%. אירוע מרכזי נוסף היה עדותו של מנכ"ל ג'יי פי מורגן מול ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי וזאת בעקבות הפסד של כ- 2 מיליארד דולר ממסחר בנגזרים שהבנק נאלץ לספוג בחודש הקודם. בעדותו הסביר ג'יימי דיימון המנכ"ל כי הפסד נגרם מטעות בשיקול הדעת של הסוחרים אשר לא פעלו כמו שצריך להקטנת החשיפה לאחר שהפוזיציה המסוכנת התגלתה.בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-0.13% לרמה של 83.4 דולר לחבית. החוזים על הזהב עולים גם הם ומחירה של אונקיה אחת נסחר בכ-1,620 דולר לאחר עלייה של כ-0.4%. לקראת סיום המחסר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים עמוק בטריטוריה השלילית: הנסד"ק יורד בכ-0.85% הדאו- ג'ונס יורד בכ-0.6% והs&p500- יורד בכ-0.7%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון המכירות הקמעונאיות ירד בכ-0.2% בחודש מאי לעומת צפי לירידה של כ-0.3%. בנוסף לכך נתון המלאים העסקיים עלה בכ-0.4% הרבה מעבר לציפיות האנליסטים אשר עמדו על כ-0.2% בלבד.
 מדד המחירים ליצרן ירד בכ-1% החודש כאשר הגורם המשפיע ביותר היה מחיר הגז והנפט אשר ירד בכ-4.3%.


 חדשות בולטות


 מניית הבנק האמריקאי JP MORGAN (JPM) מעוררת עניין רב במהלך היום בעקבות נאומו בפני הסנאט של מנכ"ל הבנק בנוגע להודעת החברה מלפני חודש על הפסדים של כ-2 מיליארד דולר בעקבות השקעות לא מוצלחות בנגזרים. מניית החברה עולה בכ-1.1% בעקבות כך.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.6%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  13/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד