סקירת וול סטריט 12.06.12


שבוע המסחר בוול סטריט התנהל במגמה חיובית על רקע השמועות כי הבנק המרכזי האירופי ירחיב את פעולותיו לעידוד הכלכלות המתקשות. נדמה כי ירידות השערים החדות של אתמול נמחקו ברובן עקב שמועות אלו והסנטימנט החיובי מאירופה במהלך המסחר היום. החדשות מהמשק האמריקאי גם כן עודדו את המשקיעים, אם זה נתון מחירי היבוא שרשם את הירידה החדה ביותר מתחילת השנה והודעתו של יושב ראש הבנק הפדרלי בשיקאגו, צ'ארלס אוונס, כי הבנק יגבה כל פעילות שמטרתה הגברת התעסוקה במדינה. על אף חדשות אלו אי הודאות לא נעלמה לגמרי מהשווקים ועדיין מרחפת מצוקתן של מדינות כמו איטליה וקפריסין שממתינות לחילוץ מהבנק המרכזי ונתוני התעסוקה המאכזבים משבוע שעבר במשק המקומי. גם תשואות האג"ח של איטליה וספרד אינן מצביעות על שינוי חיובי במגמה כאשר הגיעו היום לרמות הגבוהות ביותר מתחילת השנה. בשוק הסחורות גם כן המגמה חיובית, החוזים על הזהב נסחרים בעליות של כ-0.75% ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1608 דולר. החוזים על הנפט נסחרים בעליות של כ-0.85% ומחירה של חבית נפט אחת עומד על כ-83.4 דולר. סקטור מוצרי הצריכה הוביל את המשק עם עליות של כ-1.7% בממוצע. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.2% והדאו-ג'ונס עולה בכ-1.3% וה-s&p500  עולה בכ-1.2%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום פורסם נתון מחירי היבוא והיצוא בארה"ב לחודש מאי. מדד המחירים למוצרי היבוא ירד בכ-1% אל מול צפי מוקדם לירידה של כ-1.1% ומדד מחירי היצוא ירד בכ-0.4% אל מול צפי לעלייה של כ-0.1% בנתון זה.
 הגירעון התקציבי לחודש מאי נקבע על רמה של כ-125 מיליארד דולר


 חדשות בולטות


 מניית חברת זינגה (ZNGA) יצרנית המשחקים המובילה לפלטפורמת הרשת החברתית של פייסבוק צונחת היום בכ-10% לאחר שהחברה קיבלה המלצה שלילית מבית ההשקעות קואן . מניית החברה הגיעה היום לשפל כל הזמנים כשירדה מתחת לרף ה-5 דולר
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.66%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  12/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד