סקירת וול סטריט 11.06.12


שבוע המסחר בוול סטריט נפתח הערב כשבמוקד נמצאת חבילת הסיוע לחילוץ הבנקים בספרד אשר הוכרזה בסוף השבוע. למרות שהתגובות הראשונות לחבילת הסיוע בגובה 100 מיליארד אירו היו חיוביות והמגמה במרבית השווקים הייתה חיובית במהלך רוב יום המסחר. אך ככול שיותר זמן עובר ויותר פרטים זולגים החוצה מסתבר שהתמונה יותר מורכבת וחוסר הוודאות בשווקים גדל. והתאם לכך גם חששות המשקיעים גוברים והמגמה השלילית מתחזקת. התפטרותו של סגן יו"ר הבנק המרכזי הספרדי והתשואות הגבוהות אשר נדרשו מספרד במהלך הנפקת החוב, קיזזו במקצת את ההתלהבות המוקדמת מחבילת הסיוע. בנוסף התנאים הקלים יחסית שבהם קיבלה ספרד את חבילת החילוץ הצליחו להרתיח את המדינות האירופאיות האחרות אשר קיבלו חילוץ ונאלצו להתמודד עם צעדי צנע קשים. המבקרת העיקרית של המהלך האחרון היא אירלנד אשר מבקשת לפתוח את הסכם החילוץ שלה ולהתאים את התנאים בו לתנאים שקיבלה ספרד. חשש נוסף הוא היקף ההשפעה שתהיה לאופן השגת החילוץ הספרדי על הבחירות החוזרות ביוון. הדעה הכללית היא שספרד הוכיחה שאיומים עובדים לא פחות טוב מצעדי צנע ולכן יהיה קשה לשכנע את הבוחר היווני בצדקתם של צעדי הצנע שיוון נדרשת לעבור, צעדים שכבר גרמו לפילוג רב המצביעים היוונים בסיבוב הקודם. בשוק הסחורות החוזים על הזהב נסחרים בעליות של כ-0.5% ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,599 דולר. החוזים על הנפט נסחרים בירידות של כ- 2.5% ומחירה של חבית נפט אחת עומד על כ-81 דולר. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.7% והדאו-ג'ונס יורד בכ-1.1% וה-s&p500  יורד בכ-1.2%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום.


 חדשות בולטות


 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) ערכה את כנס המפתחים השנתי שלה היום, במהלך הכנס הכריז מנכ"ל החברה, טים קוק, כי מערכת ההפעלה החדשה iOS 6  תצא בסתיו הקרוב. בנוסף השיקה החברה את מחשבי המק – בוק החדשים, השקה ראשונה מאז מות מנכ"ל החברה האגדי, סטיב ג'ובס. מניית החברה הציגה ירידות שערים של כ-1.6% במהלך היום
 חברת הטכנולוגיה הישראלית מלאנוקס (MLNX) עולה בכ- 2% בעקבות הודעת החברה כי אינטל החליטו להשתמש בטכנולוגית השרתים של החברה למודלי ההרחבה של ולחוות השרתים שלה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.6%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  11/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד