סקירת וול סטריט 08.06.12


המסחר בוול סטריט התנהל הערב במגמה חיובית על רקע נאומו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, היום בבית הלבן. המסחר אמנם נפתח בירידות שערים בכל המדדים הגדולים לאחר הפרסום ברשת "רויטרס" כי ספרד עומדת לבקש סיוע בסדר גודל של כ-40 מיליארד דולר מהאיחוד האירופי על רקע משבר החוב העמוק אליו נקלעה המדינה והורדת הדירוג הנוספת של המדינה ע"י סוכנות הדירוג פיץ' לדרגת BBB אתמול. סיבה נוספת לפתיחה החלשה הינה נאומו אתמול של נגיד הבנק הפדרלי האמריקאי, בן ברננקי, שלא לאפשרות לתכנית חילוץ שלישית (QE3) אל עף שרבים מהמשקיעים ציפו כי אכן יכריז על כך בהתחשבות בנתון האבטלה המאכזב שהתפרסם בסוף שבוע שעבר. כאמור נאומו של הנשיא אובמה הפחית מעט את אי הודאות של הימים האחרונים כאשר הדגיש את החשיבות של הישארותה של יוון בגוש האירו וחשיבות הזרמת הכספים לבנקים האירופיים. הנשיא אובמה טען כי מצבה של כלכלת ארה"ב נמצא במגמת שיפור ואם אכן מעצמות יבשת אירופה אכן יתנו אמון במערכת הבנקאית יש סיכוי טוב מאוד לשיפור כבר בעתיד הקרוב. הנשיא התנה את התקדמות הטיפול במשבר גם בעם היווני שצריך להבין כי מצבו רק יתדרדר אם יחליטו לצאת מגוש האירו. בגזרת הסחורות המגמה מעורבת,  החוזים על הנפט נסחרים בירידות שערים של כ-0.27% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-84.6 דולר. החוזים על הזהב דווקא עולים בכ-0.4% ומחירה של אונקיה עומד על כ-1594.4 דולר. את העליות הערב הוביל סקטור הטכנולוגיה שהציג עלייה של כ-1%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר במגמה חיובית: הנסד"ק עולה בכ-0.97% הדאו-ג'ונס עולה בכ-75% וה- s&p500 עולה בכ-0.81%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הגירעון המסחרי של ארה"ב פורסם היום ונקבע על רמה של 50.1 מיליארד דולר. מדובר בירידה של 4.9% ביחס לנתון הקודם. הצפי המוקדם היה כי הגירעון יעמוד על כ-48 מיליארד דולר.
 נתון המלאים הסיטונאיים פורסם גם הוא היום והציג עלייה של 0.6% אל מול צפי מוקדם לעלייה של 0.5%.


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית טבע (TEVA) הגיעה להסדר עם חברת מיילן (MYL) לגבי הגרסה הגנרית לתרופת הפרוביג'יל אשר משמשת לטיפול בהפרעות שינה. חברת מיילן עתידה להתחיל למכור גרסה גנרית של התרופה אשר אחראי לכ-15% מסך ההכנסות של טבע החל מהעשירי לאוגוסט.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.63%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  08/06/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד