סקירת וול סטריט 30.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה שלילית על רקע ההחמרה במצבה של אירופה והודעות מאכזבות מהמשק המקומי. נדמה כי מקורה של המגמה השלילית הינה דחייתה של ממשלת גרמניה את הצעת האיחוד האירופי לגיוס כספים לטובת הבנקים הגדולים ביבשת על ידי גיוס אג"ח כלל אירופי (אירו – בונדס). דחייה זו ועליית תשואות האג"ח הספרדי לרמה של כ-6.5% סביר ודחפו גם את השווקים האמריקאיים לירידות שערים. נתוני המאקרו המאכזבים מהשוק המקומי רק הוסיפו למגמה כאשר מדד מכירות הבתים בהמתנה ירד בפעם הראשונה מזה ארבעה חודשים והציג רמה נמוכה מציפיות האנליסטים. נאומו של חבר הפד, דאדלי, לא שיפר את המצב כאשר טען בו כי המעורבות של הבנקים באירופה הינה גבוהה ולכן גם צעד של הקטנת החשיפה יפגע קשה במצב היבשת. דבר נוסף שטען דאדלי הינו כי הצמיחה מתקדמת אמנם בכיוון חיובי אך לאט מהצפוי. מצבה המתדרדר של סין עולה שוב לכותרות לאחר ששר האוצר של המדינה הכריז היום כי המדינה לא תנקוט בתכנית הרחבה על אף ההאטה הניכרת בצמיחתה של כלכלת המדינה, תכנית שרבים מהאנליסטים טענו שחיונית להמשך תפקודה התקין של המדינה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט המשיכו את הירידות מאמש והגיעו לרמתם הנמוכה ביותר מאז אוקטובר על רקע התחזקותו של הדולר והחשש מירידה בביקושים. מחירה של חבית נקבע בסוף יום המסחר על רמה של כ-87.82$, ירידה של כ-3.42%. מחירו של הזהב דווקא עולה בכ- 1.15% לרמה של כ-1566 דולר לאונקיה. את הירידות הוביל סקטור האנרגיה אשר הציג ירידה של כ-3% בממוצע. לקראת סיום המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הדאו ג'ונס יורד בכ-1.3% הנסד"ק יורד בכ-1.1% וה-s&p500 יורד בכ-1.4%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מכירות הבתים הממתינים פורסם היום והציג ירידה של 5.5% לרמה של 95.5 נקודות.

 
 חדשות בולטות


 יצרנית הבלאקברי RIM (RIMM) דיווחה אתמול כי היא עתידה לעבור להפסד כבר ברבעון הנוכחי לאור הירידה במכירות מוצרי החברה והלחץ הרב מצד המתחרים. בתגובה יורדת מניית החברה בכ-8%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.62%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  30/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד