סקירת וול סטריט 29.05.12

 
שבוע המסחר המסחר נפתח הערב בעליות שערים. החדשות המעודדות מאירופה לרבות התמיכה העקרונית של גרמניה להנפיק אג"ח משותף (אירו-בונדס), הזרמת ההון לבנקים היוונים והסקרים המוקדמים ביוון אשר מצביעים על תמיכה במפלגות תומכות הצנע. הצליחו להשפיע במקצת על סנטימנט המשקיעים ולקבע את המגמה החיובית. מנגד החששות מספרד גוברות וזאת לאחר שהמדינה הלאימה את אחד מהבנקים הגדולים ביותר בספרד,Bankia במהלך סוף השבוע. תשואות האג"ח שלה התקרבו לרמה המסוכנת של 7%. בארצות הברית פורסו היום מספר נתוני מאקרו מעורבים אשר הכבידו במקצת על הסנטימנט החיובי. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידה של כ-0.3% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-90 דולר. החוזים על הזהב יורדים גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,551 דולר לאחר ירידה יומית של כ-1.11%. את העליות בוול סטריט הובילו סקטור הטכנולוגיה וסקטור החומרים אשר הציגו עלייה של כ-1.25% כל אחד. לקראת סיום המסחר המדדים ממשיכים להיסחר בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.22% הדאו –ג'ונס עולה בכ-1.07% וה s&p500 עולה בכ-1.15%.


נתונים בולטים

  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד הקייס שילר לחודש מרץ פורסם היום והמשיך להציג ירידה במחיר הבתים בארה"ב. הנתון אומנם היה שלילי ונקבע על ירידה של 2.6% בחישוב שנתי. אך הצפי  המוקדם של האנליסטים היה כי נתון זה יעמוד על 2.8% בחישוב שנתי.
 מדד אמון הצרכנים של לחודש מאי פורסם גם הוא היום והציג ירידה חדה עד לרמה של 64.9 נקודות. הצפי המוקדם היה כי נתון זה יעמוד על 68.7 נקודות.


 חדשות בולטות

 מניית הרשת החברתית פייסבוק (FB) ממשיכה לצנוח, היום השילה מניית החברה כ-9.8% וחצתה לראשונה את מחסום ה- 30 דולר. נראה כי המניה מתקשה למצוא תחתית לאחר שירדה כבר ביותר מ-35% מאז שער השיא של 45 דולר אליו הגיעה ביום ההנפקה. נראה כי ההנפקה הכול כך מדוברת הופכת להיות אחת מהנפקות הענק הגרועות ביותר העשור האחרון.
 מניית חברת טאואר (TSEM) צונחת היום בכ-9.7% לאחר הפרסומים כי בכוונת הבנקים לאומי ופעולים והחברה לישראל להמיר את שטרי ההון אשר בידיהם למניות החברה. מהלך אשר עתיד לדלל את מחזיקי המניות הנוכחיים. וזאת קבע כשלון המשא ומתן שניהלו הצדדים במטרה להסדיר את הפירעון של שטרי ההון.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידהעם תשואה של 1.73%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  29/05/12


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד