סקירת וול סטריט 24.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה שלילית על רקע התגברות החששות ממצבה של הכלכלה הסינית שנפגעה בצורה קשה ממשבר החוב באירופה ונראה כי ישנה דאגה רבה בקרב המשקיעים בנוגע ליכולתם של הבנקים הגדולים במדינה לעמוד בהתחייבויותיהם. יום המסחר דווקא בצורה חיובית בהשפעתו של הסנטימנט מאירופה מהודעתם של מנהיגי אירופה כי רצונם העיקרי הוא להשאיר את יוון כחלק מגוש האירו ויפעלו בכל דרך כדי לשמור על האיזון הקיים בין מדינות האירו. גם נתוני המאקרו אשר פורסמו היום הוסיפו למגמה החיובית של תחילת היום כאשר נתון התביעות השבועי לדמי אבטלה ונתון ההזמנות למוצרים בני - קיימא הציגו תוצאות בדומה לציפיות האנליסטים. נדמה כי המשקיעים עדיין נושאים את עיניהם למצבה של אירופה ועל אף החדשות המרגיעות יחסית מהיום עדיין ישנה אי ודאות רבה בנוגע ליכולתה של היבשת להתאושש מהמשבר. בשוק הסחורות החוזים על הנפט מציגים עליה ראשונה במחיר מזה כשבוע לרמה של כ-90.57 דולר, עליה של כ-0.75%. החוזים על הזהב עלו גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ- 1,544 דולר וזאת לאחר עליה של כ-0.4%. את הירידות הוביל סקטור הטכנולוגיה אשר הציג ירידה של כ-1.05% בממוצע. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת עם נטייה לעליות : הדאו ג'ונס עולה בכ-0.25% הנסד"ק יורד בכ-0.35% וה-s&p500 עולה בכ-0.15%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התביעות הראשוניות לדמי אבטלה פורסמו היום ונקבעו על רמה של 370 אלף דורשי אבטלה וזאת בהתאם לציפיות אשר עמדו על 371 אלף דורשי אבטלה.


 חדשות בולטות


 חברת טבע (TEVA) הישראלית ריכזה הערב עניין רב במהלך המסחר. מנכ"ל החברה ג'רמי לוין קיים היום שיחת וועידה עם המשקיעים ודיווח על הורדה של תחזיות הרווח וההכנסה של החברה לשנת 2012. למרות שיחת הוועידה מניית החברה נסחרת בעלייה של כ-0.3%
 ענקית המחשבים HP (HPQ) פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה לרבעון הראשון של שנת 2012 אשר עקפו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. בנוסף פרסמה החברה כי בכוונתה לעבור רה-ארגון מסיבי אשר במהלכו צפויים לאבד את מקום עבודתם כ-27 אלף עובדים. החברה מצפה שלאחר סיום התהליך היא תוכל להציג שיפור משמעותי בשיעורי הרווחיות.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.75%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  24/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד