סקירת וול סטריט 16.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה שלילית לאחר פתיחה דווקא ירוקה של יום המסחר. נתוני המאקרו החיוביים שפורסמו לפני תחילת המסחר הצליחו להחזיק את המדדים הגדולים בעליות שערים אך השפעתה של אי הודאות באירופה נתנה את אותותיה והמגמה השתנתה. כאמור, ממשלת יוון הכריזה על בחירות חוזרות במהלך חודש יוני לאחר ששני מנהיגי המפלגות הגדולות לא הצליחו להקים ממשלה וגם השיחות על ממשלת אחדות לא צלחו. אזרחי המדינה ממשיכים להפגין את חששותיהם עם משיכה המונית של כספים מהבנקים הגדולים במדינה. גם הבנקים האירופיים הגדולים לא נותרים אדישים לנטישה המונית זו ומקטינים חשיפה להשקעות בבנקים אלו. שרשרת אירועים זו סביר והורידה את אופטימיות המשקיעים על אף שנתוני התחלות הבנייה ונתוני התפוקה התעשייתית הציגו תוצאות גבוהות מציפיות האנליסטים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט ממשיכים במגמה השלילית ואף הגיעו למחיר הנמוך ביותר מזה עשרה חודשים עם ירידה של כ-1.3% כאשר מחירה של חבית אחת נקבע על כ-92.81 דולר. החוזים על הזהב ירדו גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ- 1,539 דולר וזאת לאחר ירידה של כ-1.1%. את הירידות הובילו סקטורי הפיננסים והטכנולוגיה אשר הציגו ירידה של כ-1.1% 0.8% בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הדאו ג'ונס יורד בכ-0.25% הנסד"ק יורד בכ-0.7% וה-s&p500 יורד בכ-0.45%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון  התחלות הבנייה החדשות לחודש אפריל הציגו עלייה של כ-2.6%
 מדד הייצור התעשייתי לחודש אפריל הציג עלייה של 1.1%בעוד הצפי המוקדם היה לעלייה מתונה יותר של 0.6%


 חדשות בולטות


 מניית חברת רוזטה ג'נומיקס (ROSG) מזנקת בכ-203% לאחר הדיווח על קבלת אישור לכיסויי מדיקייר (ביטוח הבריאות בארה"ב) לערכת הבדיקות לאבחון גידולים סרטניים שהחברה מפתחת ומוכרת.
 חברת אברקרומבי אנד פיץ (ANF) אשר מתמחה בביגוד פופולארי בקרב צעירים פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. שורת ההכנסות הסתכמה בכ-921 מיליון דולר אל מול צפי להכנסות של 951 מיליון דולר. מה שגרם למניית החברה לצנוח בכ-13%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.765%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  16/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד