סקירת וול סטריט 15.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת. חוסר הוודאות הפוליטי ומשבר המשילות המתפתח ביוון מעמיד בסיכון את יכולתה של המדינה עמוסת החובות להתמודד עם צעדי הצנע שהתחייבה לקחת על עצמה. עובדה שמעמידה בסיכון את יכולתה להמשיך ולקבל את חבילות הסיוע שהובטחו לה וכמובן להישאר חלק מהאיחוד האירופאי. לאחר שבמהלך פגישה בין נשיא המדינה למנהיגי המפלגות השונות דחו ראשי המפלגות את הצעת הנשיא להקים ממשלת אחדות.  נראה כי אין מנוס ויוון בדרכה למערכת בחירות נוספת. כאמור חוסר הוודאות היווני והחשש לגבי שלמות האיחוד האירופאי משפיעים באופן שלילי על הסנטימנט ומושכים את המדדים כלפי מטה. מנגד הפרסום של מספר נתוני מאקרו חיוביים הן באירופה והן בארה"ב כגון: צמיחת התמ"ג הגרמנית והעלייה החדה במדד האמפייר סטייט. תרמו לחיזוק המגמה החיובית וניסו לדחפו את השוק כלפי מעלה.בשוק הסחורות החוזים על הנפט הציגו הערב ירידה של כ-1.5% ומחירה של חבית אחת נקבע על רמה של כ-93 דולר. החוזים על הזהב ירדו גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ- 1,549 דולר וזאת לאחר ירידה של כ-0.72%. את הירידות הובילו סקטור חומרי הגלם וסקטור האנרגיה אשר הציגו ירידה של כ-1.87% ו1.40% בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הדאו ג'ונס יורד בכ-0.5% הנסד"ק יורד בכ-0.3% וה-s&p500 יורד בכ-0.58%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל תאם את ציפיות האנליסטים עם עלייה של כ-0.1%. עלייה זו הינה הקטנה ביותר בשנה האחרונה.
 מדד האמפייר סטייט של מדינת ניו יורק הציג עלייה של כ-17.1 נקודות בחודש אפריל. נתון זה הפתיע לטובה את הכלכלנים שצפו עלייה של כ-9 נקודות בלבד במדד זה.
 מדד המחירים לצרכן נשאר ללא שינוי לעומת צפי לעלייה של כ-0.1%.


 חדשות בולטות


 ענקית הקופונים האינטרנטית גרופון (GRPN) פירסמה את דוחותיה הרבעוניים אתמול לאחר המסחר. החברה הציגה תוצאות גבוהות מהצפוי עם רווח נקי של כמעט 40 מיליון דולר המייצג רווח של כ-2 סנט למניה. מניית החברה הגיבה בעלייה של כ-20% בשיאה אך סיימה רק בכ-4% למעלה.
 חברת טבע ממשיכה במגמה השלילית של השבועיים האחרונים. מניית החברה יורדת היום בכ-1% נוסף על רקע החלפת מנכ"ל החברה ואי הודאות בנוגע לרווחי החברה ברבעון הבא.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.777%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  15/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד