סקירת וול סטריט 14.05.12


יום המסחר התנהל במגמה שלילית על רקע אי הוודאות ממצבה של יוון. לאחר שמפלגת הרוב לא הצליחה להרכיב קואליציה, גם מפלגת השמאל הקטנה יותר לא הצליחה ואם השיחות שנקבעו להערב במטרה להקים ממשלת אחדות לא ישאו פרי צפויה המדינה לקיים בחירות חוזרות כבר ביוני הקרוב. תחושת אי היציבות במדינה מגבירה את הדיבור בקרב ראשי השלטון על עזיבת גוש האירו, דברים אשר מלחיצים את מנהיגי אירופה ואת המשקיעים כאחד. מצבן הפוליטי של שאר מדינות אירופה וביניהם אפילו מעצמות היבשת גם כן אינו מזהיר:בצרפת נבחר מנהיג שמאל, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לפי כל התחזיות לא תיבחר לקדנציה נוספת ובספרד הלחץ הכלכלי נותן את אותותיו גם למערכת הפוליטית. נראה כי אי הפרסום של נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום רק חיזק את המגמה בכך שאיפשר למשקיעים להתרכז בעיקר בירידות השערים בבורסות אירופה. סקטור הפיננסים עורר עניין רב מהרגיל במהלך היום גם בעקבות מעורבותם של הבנקים באירופה וגם בעקבות הודעתה של JP מורגן על הפסד 2 מיליארד הדולר ביום שישי. משקיעים רבים חוששים כי גם בבנקים האחרים מתקיימת השקעה מוגזמת בנכסי גידור ונכסים ממונפים, חשש שמוריד את הסקטור בכ-2% בממוצע. בשוק הסחורות החוזים על הנפט ממשיכים במגמה השלילית של שבוע שעבר עם ירידה נוספת של כ- ב1.79% לרמה של כ-94.4 דולר לחבית. החוזים על הזהב נסחרים גם הם בירידות שערים ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,560 דולר לאחר ירידה של כ-1.5%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר במגמה שלילית: הנסד"ק יורד בכ-1.1% בעוד הדאו ג'ונס יורד בכ-1% וה- s&p500 יורד בכ-1.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום לא פורסמו נתוני מאקרו מהותיים


חדשות בולטות


 מניות חברות הסלולר הישראליות,פרטנר (PTNR)  וסלקום (CEL) מרכזות עניין רב ונסחרות בירידות שערים חדות. וזאת לאחר הפרסום של גולן טלקום והוט מובייל אשר מתכוונות לגרור את שוק הסלולר בישראל למלחמת מחירים. מניית פרטנר יורדת בכ-7.2% ומניית סלקום יורדת בכ-8.4%
 מניות ענק הבנקאות JP מורגן (JPM) ממשיכות לרכז עניין רב לאחר שערוריית הפסדים העצומים שפורסמה בסוף השבוע שעבר. היום פורסמו מספר שינויים פרסונאליים אשר נעשו בבנק בעקבות אותם פעולות מסחר הרסניות. מניית הבנק יורדת בכ-3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.788%

 

מועד עריכת הסקירה:  14/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד