סקירת וול סטריט 09.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל הערב במגמה שלילית על רקע הודעתו של מנהיג מפלגת הימין ביוון כי אין הוא מצליח להרכיב ממשלה ולכן תפקיד זה הועבר לידיו של  ראש מפלגת השמאל. במידה וגם הוא לא יצליח להרכיב ממשלה יתקיימו בחירות נוספות בעוד כחודש. חששות המשקיעים נבעו בעיקר מהצהרותיו של מנהיג השמאל ביוון כי במידה וייבחר אין הוא מתכוון לעמוד בהתחייבויות  לקרן המטבע העולמית על מנת לקבל את חבילת הסיוע ואף איים על עזיבת גוש האירו, צעד אשר יכניס את יוון אפילו עמוק יותר אל תוך משבר החוב. סיבה נוספת לסנטימנט השלילי מאירופה הינה גיוס ההון הספרדי שהתרחש היום ובו תשואות האג"ח ל-10 שנים עברו את רף 6% בפעם הראשונה מתחילת השנה. לצרותיה של יוון מתווספת גם הידיעה שלפיה ממשלת ספרד בצעדים להלאמת אחד מהבנקים הגדולים במדינה BANKIA SA. לקראת סיום המסחר המגמה השלילית מעט נחלשה עקב הודעתם של יושבי ראש קרן החילוץ כי רוב כספי החילוץ, כ-4.2 מיליארד אירו, יועברו בזמן ליוון. העברת מיליארד הדולר הנוספים תידחה בינתיים בטוענה כי כרגע אין יוון זקוקה להם וחלוקתן העתידית תיבחן מחדש. במשק המקומי היה מעט מאוד דיווחים, נתון המאקרו החשוב ביותר שפורסם היום הינו מדד המלאים הסיטונאיים אשר עלה בחודש מארס בכ-0.3% כ-0.6% פחות מאשר בחודש פברואר. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות שערים לרמה של כ- 96.52 דולר לאחר ירידה יומית של כ-0.5%. החוזים על הזהב גם כן נסחרים בירידה של כ-0.3% ומחירה של אונקייה נקבע על כ-1590 דולר.  סקטור הפיננסים הוביל הערב את ירידות השערים עם ירידה של כ- 0.85% בממוצע. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות: הנסד"ק יורד בכ-0.35% הדאו- ג'ונס יורד בכ-0.68% וה s&p500 יורד בכ-0.61%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון המסחר הסיטונאי לחודש מרץ פורסם היום והצביע על תוספת של 0.3% ביחס לקריאה הקודמת.


 חדשות בולטות


 חברת סודה סטרים (SODA) הישראלית פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון של שנת 2012.  הכנסות החברה זינקו בכ-50% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, מהכנסות של 58.5 מיליון דולר לפני שנה לרמה של 78.9 מיליון דולר כהכנסות השנה. הרווח למניה זינק גם הוא ונקבע על רמה של 48 סנט למניה. בשנה הקודמת עמד הרווח למניה על 28 סנט והצפי המוקדם לפני פרסום הדוחות היה לרווח למניה של כ-35 סנט. מניית החברה מגיבה בזינוק של כ- 28%
 חברת איזיצי'פ הישראלית (EZCH) פרסמה גם היא את דוחותיה היום. החברה הציגה עלייה של כ-9% בשורת במכירות והרווח נקי של 7.8 מיליון דולר. מניית החברה הגיבה בעלייה של כ- 12.2%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.835%

 

מועד עריכת הסקירה:  09/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד