סקירת וול סטריט 03.05.12


המסחר בוול סטריט התנהל הערב במגמה שלילית על רקע נתוני המאקרו המאכזבים מהיומיים האחרונים: סקר הADP- שפורסם אתמול ועוד נותן את אותותיו ומדד מנהלי הרכש בתחום השירותים (ISM) אשר הציג את התוצאה הנמוכה ביותר מאז דצמבר. יום המסחר נפתח על רקע אי הודאות מאירופה בנוגע לשמועות כי הבנק המרכזי יוריד את הריבית המוניטארית. שמועה זו התפזרה לקראת סיום המסחר כאשר הכריז הבנק המרכזי על השארת שיעור הריבית ללא שינוי ודחף את השווקים המקומיים לסגירה חיובית. סיום זה לא הצליח לשנות את מגמת השווקים האמריקאיים בעיקר עקב העובדה כי סקר ה-ADP אשר נותן אינדיקציה טובה לנתון התעסוקה שיפורסם מחר הציג תוצאה נמוכה בהרבה מציפיות האנליסטים. עונת הדוחות ממשיכה לעורר עניין רב, שתי חברות אשר משקיעים רבים נושאים את עיניהם לתוצאותיהם היום לאחר המסחר הינן מפעילת האתר החברתי "לינקדין" ויצרנית הלוחות הסולאריים "פירסט סולאר". עניין רב במשק נוצר בעקבות הכרזתה של פייסבוק היום כי בכוונתה להנפיק את מניותיה במחיר שבין 25-35 דולר למניה, דבר שייתן לה ערך שבין 85 – 95 מיליארד דולר. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות שערים ומחירה של חבית אחת עומד על כ-102.5 דולר לאחר ירידה יומית של כ-2.5%. החוזים על הזהב גם כן נסחרים בירידה של כ-1.1% ומחירה של אונקייה נקבע על כ-1636 דולר.  סקטור האנרגיה ומוצרי הצריכה הובילו הערב את הירידות כשירדו 1.45% ו- 1.3% בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.2% הדאו- ג'ונס יורד בכ-0.47% וה s&p500 יורד בכ-0.75%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד ה-ISM לחודש אפריל פורסם היום ונקבע על רמה של 53.5 נקודות בעוד הצפי המוקדם היה כי נתון זה יישאר על אותה רמה כמו בחודש אפריל כלומר 56  נקודות.
 בשבוע החולף התווספו כ- 27,000 דורשי אבטלה חדשים. בחישוב שנתי מדובר בכ-365,000 דורשי אבטלה. הצפי המוקדם היה כי נתון זה יעמוד על 387,000 דורשי אבטלה בחישוב שנתי.


חדשות בולטות


 ענקית המלונאות MGM פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה. דוחות הסולו של החברה הציגו הפסד של 0.44 דולר למניה בעוד ההפסד בתקופה המקבילה אשתקד עמד על 0.18 דולר. מניית החברה מגיבה בירידה של 4.5%
 חברת גרין מאונטיין קפה (GMCR) אשר עוסקת בתחום הייצור של מוצרי קפה וקלייה ביתיים פרסמה אתמול בסיום המסחר את דוחותיה הכספיים.  החברה הציגה שורת הכנסות של 885.1 מיליון דולר בעוד הצפי המוקדם עמד על 971.65  מיליון דולר. החברה גם הנמיכה את התחזיות העתידיות שלה להמשך. מניית החברה צנחה בכ-47% היום במהלך המסחר. לדוחות המאכזבים  התווספו שורה של הורדות דירוג מצד האנליסטים אשר מסקרים את החברה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.924%

 

מועד עריכת הסקירה:  03/05/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד