סקירת וול סטריט 30.04.12


שבוע המסחר בוול סטריט נפתח במגמה שלילית על רקע נתוני מאקרו מאכזבים הן מהשוק המקומי והן מאירופה. הסנטימנט השלילי משווקי אירופה אשר נובע בעיקר מהחדשות המגיעות מספרד על התכווצות בתוצר המדינה ועלייה מתמדת בתשואות האג"ח שלה. נוסף לכך גם הורדת הדירוג של המדינה על ידי חברת S&P ביום שישי תרמה לסנטימנט השלילי. גם בשוק המקומי החדשות העיבו על המשקיעים כאשר מדד ההוצאה הפרטית ומדד מנהלי הרכש של שיקאגו הציגו תוצאות נמוכות מהציפיות. בנוסף נתון הצמיחה אשר פורסם אתמול גם כן הצביע על עלייה נמוכה מהצפוי של כ-2.2% בלבד. מגזר הייצור והפיננסים הובילו את המגמה השלילית עם ירידה של כ-1.05% ו-0.95% בהתאמה. שוק הסחורות לא עורר עניין רב במהלך היום כאשר החוזים על הנפט יורדים בכ-0.05% לרמה של 105 דולר לחבית. החוזים על הזהב עולים דווקא, ומחירה של אונקיה אחת נקבע על רמה של 1,665 דולר. מחיר אשר מבטא עלייה של כ-0.05%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-0.8% הדאו- ג'ונס יורד בכ-0.18% וה-s&p500 יורד בכ-0.44%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד ההכנסה הפרטית עלה בכ-0.4$ בחודש מארס. תוצאה טובה בכ-0.1% מציפיות האנליסטים
 מדד ההוצאה הפאטית דווקא איכזב עם עלייה של כ-0.3% בלבד, כ-0.2% מתחת לציפיות הכלכלנים
 מדד מנהלי הרכש של אזור שיקאגו ירד לרמה של כ-56.2 נקודות. צפי האנליסטים היה גבוה בהרבה, כ-62 נקודות.


 חדשות בולטות


 חברת הביומד הישראלית פרוטליקס (PLX) מעוררת עניין רב במהלך המסחר על רקע הכרעתה של רשות המזון והתרופות האמריקאית – FDA על אישור שיווק לתרופת החברה אשר אמורה לתת טמענה למחלת הגושה. מניית החברה יורדת בכ-0.7% במהלך היום
 רשת חנויות הספרים האמריקאית ברנס ונובל (BKS) עולה בכ-52.4% במהלך היום בעקבות הודעת החברה על שיתוף פעולה חדש עם חברת מייקרוסופט (MSFT) אשר תשקיע כ-300 מיליון דולר בחברה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.915%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  30/04/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד