סקירת וול סטריט 20.04.12


שבוע המסחר בוול סטריט נסגר במגמה מעורבת על רקע נתוני האבטלה המאכזבים אשר פורסמו אמש מצד אחד והצלחתה של קרן המטבע העולמית בגיוס 400 מיליארד דולר לטובת הגדלת יכולת ההלוואה של הקרן במידה והמשבר האירופי יחמיר מצד שני. יום המסחר דווקא נפתח בעליות שערים על רקע ציפיות האנליסטים כי קרן המטבע אכן תגיע ליעדה מבחינת גיוס הכספים לטובת תגבור הגנת המדינות במידה והמשבר יחריף. גיוס ההון לא עבר בצורה חלקה על רקע התנגדותן של המדינות המתפתחות בהובלתה של ברזיל על הצורך בהכרה כי הן הולכות לתרום כרבע מהסכום אך בסופו של יום הצליחה הקרן לגייס מעבר לכ-400 מיליארד דולר ששאפו להם בתחילת היום. בניגוד לגיוס ההון על ידי קרן המטבע שעבר בהצלחה, גיוס ההון במדינות אירופה המתקשות כגון ספרד ואיטליה דווקא היווה זרז להיפוך המגמה בשווקים עקב העובדה כי המדינות גייסו בתשואות גבוהות מהצפוי כאשר ממשלת ספרד עברה את סף 6% בגיוס היום. כאמור נתוני המאקרו המאכזבים מאתמול ממשיכים לתת את הטון ונראה כי העלייה בדרישות לאבטלה תמשיך להשפיע על אופי המסחר לכל אורך שבוע המסחר הבא ביחד עם המשך עונת הדוחות שמספקת תוצאות מפתיעות מהחברות הגדולות במשק וצפויה להמשיך לספק תוצאות דומות  גם בשבוע הבא. מניות הטכנולוגיה עוררו עניין רב במהלך המסחר היום כאשר חברת מיקרוסופט דיווחה על רווחים של כ-5.11 מיליארד דולר, הרבה מעבר לציפיות. לעומת זאת חברת סאן-דיסק  דווקא הציגה תוצאות מאכזבות ביותר ורושמת ירידה של כ-11.2% במהלך המסחר. אל עף תוצאות חדות אלו מדד הטכנולוגיה דווקא ביים את היום בירידה צנועה של כ-0.4% בממוצע. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-1.1% לרמה של 103.85 דולר לחבית והחוזים על הזהב גם כן עולים בכ-0.1% לרמה של 1643.3 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר במגמה מעורבת: הנסד"ק יורד בכ-0.25% הדאו-ג'ונס עולה בכ-0.5% וה s&p500 עולה בכ-0.11%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום לא פרסמו נתוני מאקרו מהותיים


 חדשות בולטות


 יצרנית זיכרונות הפלאש סאן דיסק (SNDK) דיווחה אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה לרבעון הראשון של שנת 2012. החברה ציינה כי היא צופה ירידה במכירות בהמשך השנה. הציגה דוחות מאכזבים. מניית החברה ריכזה עניין רב במהלך המסחר כשצנחה בכ-11.2%.
 ענקית התוכנה מיקרוסופט (MSFT) פרסמה גם היא אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה. החברה הציגה עלייה כמעט בכל פרמטר. הרווח למנייה נקבע על רמה של 60 סנט אל מול צפי מוקדם לרווח של 57 סנט למניה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.97%


מועד עריכת הסקירה:  20/04/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד