סקירת וול סטריט 30.3.12


מגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים אפיינה את יום המסחר האחרון לרבעון הראשון של שנת 2012. במוקד המסחר עמדו נתוני המאקרו החיוביים שפורסמו במהלך יום המסחר. נתוני המאקרו תרמו לביסוס הסנטימנט החיובי. במידה לא יקרו אירועים חריגים עד לסיום המסחר. הרבעון הראשון לשנת 2012 עתיד להירשם בהיסטוריה כרבעון הטוב ביותר מאז שנת 1998. באירופה שרי האוצר של גוש האירו נפגשו בקופנהגן. והחליטו להגדיל את היקף קרנות החילוץ האירופאית לסכום שעושי לצמוח עד לטריליון אירו. וזאת בכדי להתמודד עם משבר החובות ומחנק האשראי אשר שוררים ביבשת הישנה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בעליות של 0.3% ברמה של כ-103 דולר לחבית. החוזים על הנפט זינקו הערב לאחר פרסומים לפיהם נשיא ארה"ב ברק אובמה עתיד להציג סנקציות חדשות על אירן ועל בנקים שמתווכים בעסקות נפט בין הממשל האיראני לשאר מדינות העולם. צעד זה עתיד להשפיע באופן מיידי על מחירי הנפט עקב הקטנת ההיצע העולמי. החוזים על הזהב עולים בכ-0.88% לרמה של 1,670 דולר לאונקיה. סקטור האנרגיה הוביל הערב את העליות בוול סטריט והציג עלייה של 0.81%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים משיכים להיסחר במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס עולה בכ-0.47% הנסד"ק נסחר בירידה של כ-0.05% והs&p500 עולה בכ-0.4%.

 
נתונים בולטים

  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 ההכנסה הפרטית בארה"ב אשר עלתה בחודש פברואר ב-0.2%
 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נקבע היום על רמתו הגבוה ביותר מזה שנה. המדד נעמד על 76.2 נקודות אל מול צפי מוקדם לקריאה של 75 נקודות.


 חדשות בולטות


 יצרנית הבלקברי, Research in Motion (RIMM) פרסמה אמש לאחר סיום המסחר את דוחותיה המסכמים לשנת 2011. החברה עברה שנה לא פשוטה כשהכנסותיה נחתכו בכ-25%. הרווח למניה ברבעון הרביעי נקבע על -80 סנט בהתאם לצפי האנליסטים שהעריכו כי הרווח למניה יעמוד על כ-81 סנט. נראה כי צפי המשקיעים היה לחדשות רעות יותר וזאת לאור העובדה שמחיר המניה מזנק בכ-7%
 חברות האשראי הגדולות ויזה (V) ומאסטרקארד (MA) עמדו הערב במוקד המסחר לאחר דיווחים על בעיות אבטחה שונות אשר שעשויות לגרום לזליגת מידע על מחזיקי הכרטיסים. מניית ויזה יורדת בכ-0.66% ומניית מסטרקארד יורדת בכ-1.3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.16%%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  30/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד