סקירת וול סטריט 21.03.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת על רקע הודעות מאקרו מאכזבות מרחבי העולם ומצד שני חדשות טובות נוספות כתוצאה מהחלפת האג"ח המוצלחת של ממשלת יוון . יום המסחר החל במגמה שלילית עקב הדאגה ממצב הצמיחה של סין כפי שפורסם היום ע"י קרן המטבע הבינלאומית. גם נתוני המאקרו מהשוק המקומי איכזבו כאשר נתון מכירות הבתים ונתון מלאי הנפט הציגו תוצאות נמוכות מציפיות הכלכלנים. במהלך היום נשא נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי, נאום מול הקונגרס האמריקאי בו הצהיר כי כלכלת ארה"ב עדיין לא יצאה מהמשבר ויש סיכון רב בחוב הגדול של הבנקים הגדולים באירופה. בנוסף, הודיע ברננקי כי למרבית מהבנקים הגדולים במדינה יש מספיק הון כדי לשמור על מצב יציב ולהתחמק ממיתון במידה ויהיה כזה. בשווקים האירופים הסנטימנט החיובי ממשיך לאחר שהיום פירסמה ממשלת יוון כי היא תזכה לסיוע של כ-130 מיליארד אירו בעקבות החלפת האג"ח המוצלחת בה נושיה הפרטיים הסכימו ל"תספורת" של כ-53%. סיוע זה יאפשר ליוון להחזיר את הריבית על הלוואותיה בסוף החודש. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-0.95% לרמה של 107.1 דולר לחבית והחוזים על הזהב גם כן עולים בכ-0.25% לרמה של 1651 דולר לאונקיה. סקטור התחבורה הוביל הערב את העליות בוול סטריט לאחר שעלה בכ-0.7% לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה המעורבת: הנסד"ק עולה בכ-0.04% הדאו-ג'ונס יורד בכ-0.34% וה s&p500 יורד בכ-0.18%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון מכירות הבתים הקיימים לחודש פברואר הציג ירידה של כ-0.9% בחישוב שנתי ונקבע על רמה של 4.59 מיליון בתים. הנתון לחודש ינואר עודכן כלפי מעלה לרמה של 4.61 מיליון בתים.
 נתון מלאי הנפט ומוצריו פורסם גם הוא היום. מלאי הנפט נקבע על רמה של 1.2 מיליון חביות אל מול צפי מוקדם למלאי של 2.4 מיליון חביות.


 חדשות בולטות


 חברת טבע הישראלית (TEVA) ריכזה הערב עניין רב במהלך המסחר לאחר שהחברה דיווחה כי היא מתכוונת להעביר את מניות החברה מהנסד"ק ל-NYSE שהיא הבורסה הראשית של ניו יורק. מניית החברה הגיבה בעלייה של כ-0.5%  
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידהעם תשואה של 2.94%

מועד עריכת הסקירה:  21/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד