סקירת וול סטריט 16.3.12


יום המסחר האחרון לשבוע זה התאפיין במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים קלות. למרות הסנטימנט החיובי ששולט בשוק בתקופה האחרונה והתמיכה שהגיעה מהסיום החיובי באירופה לאחר אישור השתתפותה של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בחבילת הסיוע היוונית. קרן המטבע עתידה להעביר ליוון כ-28 מיליארד אירו מתוך כלל חבילת החילוץ אשר עומדת על 130 מיליארד אירו. לרבות מענק מיידי של כ1.65 מיליארד אירו. למרות זאת השוק בארה"ב התקשה להתרומם וזאת לאור פרסום נתוני מאקרו מאכזבים כגון מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ומדד הייצור התעשייתי. למרות שהמגמה הכללית מצביעה על התאוששות מסוימת בכלכלה האמריקאית. מנגד נראה כי מחירי הנפט הגבוהים אשר מתבטאים בעלייה במחירי הדלק מעיבים על המשך התאוששות הכלכלה האמריקאית.מגמה זו באה לביטוי בצורה הטובה ביותר בעלייה במדד המחירים לצרכן אשר עלה הערב לרמתו הגבוה ביותר מזה עשרה חודשים.בשוק הסחורות החוזים על הנפט עלו בכ-1.95% לרמה של 107 דולר לחבית או מנגד החוזים על הזהב יורדים בכ-0.15% ומחירה של אונקיה אחת נקבע על רמה של 1,657 דולר. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה המעורבת וחלק מן המדדים המובילים אף עברו להיסחר בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-0.08% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.07% ומנגד ה s&p500 עולה בכ-0.13%.

 
נתונים בולטים

  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן עלה בחודש פברואר ב-0.4% כאשר עיקר העלייה מיוחס למחירי הדלק העולים. המדד ללא מחירי האנרגיה והמזון עלה רק בכ-0.1% בחודש פברואר.
 הייצור התעשייתי בארה"ב נותר ללא שינוי בחודש פברואר וזאת למרות צפי לגידול שלכ-0.4% בקטגוריה זו.
 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נקבע על רמה של 74.3 נקודות. מדובר בירידה ביחס לנתון הקודם שעמד על 75.3 נקודות הצפי המוקדם היה שנתון זה יציג עלייה ויקבע על רמה של 75.6 נקודות.


 חדשות בולטות


 מניית חברת אפל (APPL) ממשיכה לרכז עניין רב במהלך המסחר, לאחר שהחברה חצתה לא מכבר את רף 600 הדולר למנייה. החברה הינה החברה הציבורית בעלת שווי השוק הגבוה ביותר שנכון לכתיבת שורות אלו מסתכם בכ-545 מיליארד דולר. היום הינו היום ההשקה של מכשיר האייפד החדש והתמונות המוכרות של תורים ארוכים אשר ממתינים לפתיחת החנות חזרו להתפרסם ברחבי העולם. מניית החברה מגיבה בירידה קלה של כ-0.13%
   פרסומים לגבי רכישה עתידית של חברת NDS על ידי ענקית הטכנולוגיה סיסקו (CSCO) בעסקה של מוערכת בכ-5 מיליארד דולר מתבטאים בעלייה של כ-0.5 מניית חברת סיסקו
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.298%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  16/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד