סקירת וול סטריט 13.03.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל בעליות שערים חדות תוך ששניים מהמדדים הגדולים: הנאסד"ק והדאו ג'ונס נסחרים ברמות הגבוהות ביותר מזה עשור. הרקע לעליות השערים הוא אישורה של תכנית החילוץ היוונית אתמול ע"י ראשי האיחוד האירופי והסנטימנט החיובי בבורסות באירופה בעקבות כך. סיבה נוספת היא נתוני המאקרו המעודדים שרשמו תוצאות גבוהות מהצפוי כגון נתון המכירות הקמעונאיות אשר נותן אינדיקציה טובה לצמיחה בתוצר והגדלת הפעילות במשק. נתון זה עבר את ציפיות הכלכלנים והציג את הרמה הגבוהה ביותר מזה 5 חודשים. לקראת סיום המסחר הודיע נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי ,  על כך שהוא משאיר את שיעור הריבית המוניטארית ברמה של בין 0% - 0.25% כמו שציפו מראש אך הודעה זו נתנה עידוד נוסף לציפיות הצמיחה האופטימיות של התקופה האחרונה. בשוק הסחורות המגמה דווקא מעורבת, החוזים על הנפט עולים בכ-0.35% לרמה של 106.7 דולר לחבית. החוזים על הזהב יורדים  בכ-1.7% לרמה של 1671 דולר לאונקיה. סקטור הפיננסים עם עליית שערים של כ-3.8% בממוצע רשם את עליות השערים הגבוהות במשק. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית במדדים הגדולים: הנסד"ק עולה בכ-1.8% הדאו ג'ונס עולה  בכ-1.7% וה s&p500 עולה בכ-1.8%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר הציג את העלייה החדה ביותר בחמשת החודשים האחרונים כאשר עלה ב-1.1% בחודש שעבר. הנתון גם עבר את תחזיות האנליסטים שציפו לעלייה של 1% בלבד.
 הבנק המרכזי האמריקאי השאיר את הריבית המוניטרית בכנה ברמה של בין 0% - 0.25%.


 חדשות בולטות


 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) ממשיכה לשבור שיאים. מניית החברה עולה בכ-2.9% לשיא כל הזמנים.
 חברת התקשורת הישראלית אלוט (ALLT) עולה בכ-14% בעקבות חתימת החברה על חוזה עם חברה אמריקאית גדולה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.107%

מועד עריכת הסקירה:  13/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד