סקירת וול סטריט 09.03.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל בעליות שערים על רקע תוצאות עסקת החלפת האג"ח אשר התרחשה היום בין ממשלת יוון לנושיה הפרטיים והגיעה לאחוז השתתפות של יותר מכ-85%. בעקבות כך היה ליוון את האפשרות להכיל את הצו המחייב את כל הנושים להסכים להצעת החלופה. צעד זה גרר את הגוף האחראי על המסחר בנגזרים ואגרות חוב בשוק האירו ה-ISDA על "אירוע אשראי" כלומר חדלות פירעון של ממשלת יוון. חברות הביטוח יצטרכו לשאת בתשלומים של יותר מכ-3.2 מיליארד אירו לנושים אשר ויתרו על חובם אך סכום זה עדיין נמוך בהרבה משציפו בתחילת תהליך זה. בשוק המקומי גם כן פורסמו ידיעות חשובות שעיקרן נתון התעסוקה אשר בישר על גידול נוסף במספר המשרות החדשות במשק אך נתון זה לא היה גבוה בהרבה מהציפיות ההתחלתיות ונראה כי לא היה לו מספיק כדי לדחוף את הבורסות לעליות שערים חדות יותר. בנוסף אחוז האבטלה גם כן נשאר ללא שינוי כמו שחזו האנליסטים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-0.8% לרמה של 107.4 דולר לחבית. גם החוזים על הזהב עולים  בכ-0.05% לרמה של 1712 דולר לאונקיה. סקטור הטכנולוגיה עם עליית שערים של כ-0.5% בממוצע הוביל את המשק. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.57% הדאו ג'ונס עולה  בכ-0.06% וה s&p500 עולה בכ-0.30%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון התעסוקה לחודש פברואר הצביע על עלייה של כ-227 אלף משרות חדשות במשק האמריקאי. ציפיות האנליסטים עמדו על כ-210 אלף משרות. אחוז האבטלה נשאר בכנו ברמה של כ-8.35 בלבד.
 המלאי הסיטונאי עלה בכ-0.4%, כ-0.2% מתחת לציפיות האנליסטים


 חדשות בולטות


 ענקית מערכות המידע והטכנולוגיה EMC ממשיכה במגמה החיובית של השבוע האחרון בעקבות העלאות דירוג של כמה מהחברות הגדולות במשק. מניית החברה עולה היום בכ-1.8% נוספים
 חברת הסלולר האמריקאית ספרינט נקסטל (S) עולה בכ07% בעקבות העלאת המלצת הקנייה על המנייה על ידי גולדמן זקס.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.038%

מועד עריכת הסקירה:  09/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד