סקירת וול סטריט 08.03.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל בעליות שערים על רקע תוצאות עסקת החלפת האג"ח אשר התרחשה היום בין ממשלת יוון לנושיה הפרטיים ומסתמנת כהצלחה עם יותר מ-90% היענות מצד הנושים שהסכימו לוותר על כמעט 70% מחוב הממשלה אליהם. קיצוץ משמעותי זה בחובות ממשלת יוון, סך של כ-260 מיליארד דולר, הוא הצעד הראשון בדרך להתאוששות ממשבר החוב העמוק שבו נמצאת המדינה. גם החלטת הבנק המרכזי האירופי על השארת שיעור הריבית ברמה של כ-1% תרמה לסנטימנט החיובי ששרר היום במהלך המסחר באירופה ובארה"ב. נתוני המאקרו ובעיקר נתון התביעות לדמי אבטלה שהציגו תוצאות נמוכות מהציפיות לא הספיקו כדי לשנות את המגמה החיובית אשר שררה בשווקים. מחר צפוי להתפרסם דו"ח התעסוקה האמריקאי ובו כמה משרות התווספו למשק בחודש פברואר, נתון זה נחשב בידי רבים כמשמעותי ביותר וצפוי לקבוע את אופי המסחר מחר. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-0.6% לרמה של 106.8 דולר לחבית. גם החוזים על הזהב עולים  בכ-1.16% לרמה של 1703.5 דולר לאונקיה. סקטור המוצרים ברי הקיימא עם עליית שערים של כ-1.9% בממוצע הוביל את המשק. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.2% הדאו ג'ונס עולה  בכ-0.6% וה s&p500 עולה בכ-1%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הנתון השבועי של התביעות לדמי אבטלה הציג עליה לרמה של כ-362 אלף תביעות, עלייה של כ-8000 תביעות משבוע שעבר וגבוהה מציפיות האנליסטים


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הגנריות הישראלית , טבע (TEVA), קיבלה אישור FDA לשיווק המשאף המיוחד שפיתחה עם מד המנות המשמש למינון נכון של המנות. מניית החברה יורדת בכ-0.05% במהלך היום.
 חברת המזון המהיר מקדונלדס (MCD) יורדת בכ-3.2% במהלך היום בעקבות פרסום החברה כי היא צופה ירידה משמעותית ברווחי החברה עקב המצב באירופה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.014%

מועד עריכת הסקירה:  08/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד