סקירת וול סטריט 07.03.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל בעליות שערים על רקע השמועות כי הפד מתכנן תכנית הרחבה כמותית נוספת ונתוני המאקרו החיוביים שפורסמו במהלך היום. כשעה לפני תחילת המסחר פורסם סקר ה-ADP שעלה מעט מעבר לציפיות האנליסטים ודחף את המשק לפתיחה חיובית. המדדים הגדולים המשיכו במגמה זו וקיבלו דחיפה מהשמועות כי ראשי הפדרל ריזרב שוקלים תכנית כמותית שלישית (QE3). ידיעה זו באה מעט בהפתעה מכיוון שרק אתמול אחד מנציגי הפד הבכירים הודיע כי על רקע הנתונים האחרונים הוא לא רואה בעתיד הקרוב את התכנית יוצאת לפועל. לקראת סוף היום פורסם אשראי הצרכנים אשר נותן אינדיקציה טובה לצמיחה בהוצאות במשק הפרטי וגם הוא הציג תוצאות גבוהות בהרבה מציפיות האנליסטים. נדמה כי המשקיעים ממתינים לתוצאות עסקת החלפת האג"ח אשר צפויה להתבצע מחר בין ממשלת יוון לנושיה הפרטיים. בימים האחרונים מהלך זה עורר דאגות רבות וסביר שתוצאותיו יקבעו את אופיו של המסחר מחר ואף נדמה כי מנע מהמשק האמריקאי למחוק את ירידות השערים החדות שנרשמו במהלך יום המסחר אמש. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-1.67% לרמה של 106.45 דולר לחבית. גם החוזים על הזהב עולים  בכ-1% לרמה של 1688 דולר לאונקיה. סקטור המוצרים ברי הקיימא עם עליית שערים של כ-1.6% בממוצע הוביל את המשק. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.95% הדאו ג'ונס עולה  בכ-68% וה s&p500 עולה בכ-0.75%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 סקר הADP אשר נותן אינדיקציה לגידול החודשי במספר המשרות הצביע על עלייה של כ-216 אלף. נתון מעט יותר טוב מאשר ציפו האנליסטים.
 נתון אשראי הצרכנים עקף את ציפיות האנליסטים בכ-17.8 מיליון דולר.


חדשות בולטות


 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) השיקה היום את מכשיר האייפד 3 בסן פרנסיסקו. המכשיר צפוי לצאת לחנויות ב-16 למרץ. מניית החברה מגיבה בירידות שערים של כ-1%
 רשת החנויות למוצרים לבית "home depot" (HD) עולה היום בכ-2.2% בעקבות המלצות קניה חמות של כמה מהאנליסטים הבכירים והצהרות החברה על עלייה של כ-10% בקצב הצמיחה הצפוי.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.972%

מועד עריכת הסקירה:  06/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד