סקירת וול סטריט 06.03.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל בירידות שערים חדות על רקע אי הודאות ההולכת וגוברת מיוון ונתוני המאקרו המאכזבים של האיחוד האירופי. במשק האמריקאי לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום ולכן עיניי המשקיעים היו נשואות למתרחש בבורסות אירופה ולסנטימנט השלילי משם. סביר ירידות השערים נבעו בעיקר מחששות המשקיעים כי מעט מדי ממחזיקי האג"ח של ממשלת יוון יסכימו ל"תספורת" הצפויה בגובה של כ-53% בגובה החוב, צעד אשר יפגע קשות בתכנית החילוץ האירופית ויוביל את יוון ישירות אל עבר חדלות פירעון. אם הודעה זו לא מספיקה, נתון התמ"ג של גוש האירו הציג הצטמצמות נוספת לכל אורך הספקטרום: השקעות, צריכה, חיסכון ועוד. סיבה נוספת לסנטימנט השלילי הינה הודעתו של בכיר הפד, ריצ'ארד פישר, כי כרגע הם לא שוקלים שימוש בתכנית המרצה שלישית עקב הנתונים החיוביים אך עדיין לא מספקים מהמשק האמריקאי. הודעה זו הצטרפה להודעתו הדומה של ברננקי משבוע שעבר ובעצם הסירה כל תקווה כי אכן תתקיים תכנית המרצה נוספת בעתיד הקרוב. בשוק הסחורות החוזים על הנפט יורדים בכ-1.75% לרמה של 104.85 דולר לחבית. גם החוזים על הזהב יורדים  בכ-2% לרמה של 1670 דולר לאונקיה. סקטור חומרי הגלם וסקטור הפיננסים הובילו הערב את הירידות לאחר שירדו בכ-2.88% ו2.8%  בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים בירידות שערים הגדולות ביותר מתחילת השנה: הנסד"ק יורד בכ-1.3% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.5 וה s&p500 יורד בכ-1.5%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום


 חדשות בולטות


 חברת הביו רפואה ורמליון (VRML) המתמחה בפתרונות רפואיים לתחום האונקולוגיה עולה בכ-120% במהלך היום בעקבות אישור הועדה האמריקאית למחקר את אחד ממכשירי החברה אשר נועד להבדיל גידולים שונים בשחלות האישה.
 בנק אוף אירלנד מוביל את הידרדרות מגזר הפיננסים כאשר רושם ירידה של כ-8.7% במהלך היום עקב מעורבותו הרבה במשבר החוב האירופי.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.944%

מועד עריכת הסקירה:  06/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד