סקירת וול סטריט 05.03.12


שבוע המסחר בוול סטריט נפתח בירידות שערים. למרות פרסומם של נתוני מאקרו חיובים בארה"ב  החדשות מאירופה והמזרח הרחוק הם שהכתיבו את כיוון המסחר.  בסין הורידה היום לפנות בוקר הממשלה את יעד הצמיחה לשנת 2012 מרמה של 8% לרמה של 7.5% מדובר ביעד הצמיחה הנמוך מאז שנת 2004. באירופה מדד מנהלי הרכש בתחום השירותים פורסם היום והצביע על ירידה 1.1 נקודות לרמה של 49.3 נקודות. רמה של מתחת ל50 נקודות מצביעה על התכווצות של הפעילות במגזר הפרטי. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-0.05% לרמה של 106.75 דולר לחבית. והחוזים על הזהב יורדים  בכ-0.2% לרמה של 1,706 דולר לאונקיה. סקטור חומרי הגלם וסקטור הטכנולוגיה הובילו הערב את הירידות לאחר שירדו בכ-1.71% ו1.08%  בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים עדיין נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-0.86% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.09% וה s&p500 יורד בכ-0.37%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים הציג רמה של כ-57.1 נקודות. נקודה יותר מצפי האנליסטים.
 נתון ההזמנות ממפעלים אמנם רשם ירידה של כ-1.1% בחודש פברואר אך עדיין היה מעבר לציפיות האנליסטים שחזו ירידה במדד של כ-1.9%.


 חדשות בולטות


 ענקית הביטוח AIG עולה בכ-1.8% בעקבות הודעת החברה על מכירת חברת AIA הסינית בסכום של כ-6 מיליארד דולר. כספי המכירה יועברו לממשלת ארה"ב כחלק מהחזר החוב של החברה על תכנית החילוץ מ-2008.
 יצרנית מכשירי הסודה הישראלית סודה  סטרים (SODA) ממשיכה במגמה השלילית של שבוע שעבר ויורדת היום בכ-8% על רקע ההיחלשות במכירות החברה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.005%

מועד עריכת הסקירה:  05/03/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד