סקירת וול סטריט 29.02.12


המסחר בוול סטריט התנהל בירידות שערים על רקע הצהרותיו של נגיד הבנק המרכזי האמריקאי והנתונים המעט מאכזבים מספר הבז' המכיל את פרוטוקולי ועידת הפד האחרונה. יום המסחר דווקא נפתח במגמה חיובית על רקע הגל השני של התכנית להגברת הנזילות באירופה במהלכה הוזרמו לבנקים הגדולים ביבשת כ- 529 מיליארד אירו בתנאים נוחים. מטרת תכנית זו היא להגדיל את הפעילות העסקית ומתן אפשרות לבנקים הגדולים להרחיב את פעילויות ההשקעה וההלוואות שלהם על מנת ליצור צמיחה במשק. גם נתון הצמיחה מהמשק האמריקאי עודד מעט את השווקים כאשר נתון צמיחת התמ"ג במשק האמריקאי עלה מעבר לציפיות הכלכלנים. לקראת אמצע יום המסחר נאם מול הוועדה התקציבית של הסנאט והודיע כי אל אף הנתונים המעודדים של הימים האחרונים יש עדיין לשים לב רב למצב הצמיחה במשק ויש להעריך את המידע לטווח ארוך כדי לוודא כי אכן המשק מראה סימנים רציניים של יציאה מהמשבר. גם פרוטוקולי הפד שפורסמו מאוחר יותר הצביעו על אכזבה של רוב חברי הפד מהנתונים ותיארו את נתוני הצמיחה כלא מספקים. בשוק הסחורות  מחיר הנפט עומד על כ-106.95 דולר לחבית לאחר עלייה של כ-0.38% החוזים על הזהב לעומת זאת רושמים ירידה משמעותית של כ- 4.64% לרמה של כ-1,705 דולר לאונקיה . לקראת סיום המסחר נראה כי המגמה השלילית מתחזקת והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-%0.6 הדאו ג'ונס יורד בכ-0.34% והs&p 500  יורד בכ-0.4%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 האומדן השני לצמיחת התמ"ג ברבעון האחרון לשנת 2011 פורסם היום והציג עלייה של 3% אל מול צפי מוקדם לעלייה של 2.8%.
 מדד מנהלי הרכש של שיקגו עלה בחודש לפברואר לרמה של 64 נקודות אל מול צפי לירידה ל60 נקודות לאחר קריאת ינואר שעמדה על 60.2 נקודות.


 חדשות בולטות


 חברת סודה סטרים הישראלית (SODA) פרסמה היום את דוחותיה המסכמים לרבעון האחרון של שנת 2011  החברה הציגה גידול הן בשורת הכנסות שגדלו בכ-32% והן בשורת הרווח הנקי שנקבע על רמה של 5.1 מיליון אירו לעומת 4.3 מיליון אירו בתקופה המקבילה אשתקד. למרות הנתונים החיובים מניית החברה ירדה היום בכ-14.3%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.977%

מועד עריכת הסקירה:  29/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד