סקירת וול סטריט 24.02.12


יום המסחר האחרון לשבוע התאפיין במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. המגמה החיובית לאורך רוב היום נבעה בעיקר מנתוני מאקרו חיוביים כמו מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ונתון מחירי הבתים החדשים ששניהם הציגו תוצאות טובות מהציפיות. סיבה נוספת לעליות השערים הינה ההתקדמות החיובית במאמציה של יוון בהחלפת אגרות החוב הישנות שלה  המוחזקות בידיים פרטיות לאגרות חוב חדשות ב"תספורת" של יותר מכ-50% כחלק מהסכמיה עם נושיה. לקראת סוף יום המסחר המגמה החיובית מעט התמתנה עקב הודעתו של חבר הפד, פלוסר, כי לדעתו יש דרך ארוכה עד לסיום המשבר ויש לפעול בדרכים נוספות כדי להיחלץ ממנו מלבד התערבות של הבנקים המרכזיים. הודעתו של פלוסר גררה את מדד הדאו ג'ונס להיסחר בירידת שערים לאחר שבתחילת היום כבר נסחר מעל רמת ה-13,000 נקודות. בשוק הסחורות מחירי החוזים על הנפט עולים זה היום השביעי ברציפות על רקע המתיחות הגוברת באיראן והמחסור המורגש לאחרונה במלאי הגז. מחיר חבית הגיע היום לרמה של כ-109.67 דולר, עלייה של כ-1.7%. החוזים על הזהב דווקא יורדים בכ-0.7% לרמה של 1,773 דולר לאונקיה לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה המעורבת במדדים המובילים: הנסד"ק עולה בכ-0.23% הדאו-ג'ונס יורד בכ-0.05% וה s&p500עולה בכ-0.15


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד סנטימנט צרכנים של אוניברסיטת מישיגן פורסם היום ונקבע על רמה של 75.3 נקודות. מדובר בעלייה של 0.04% ביחס לקריאה הקודמת. הערכות המוקדמות היו שמדד זה יעמוד על 73 נקודות.
 נתון מכירות הבתים החדשים לחודש ינואר נקבע על 321 אלף בתים חדשים בחישוב שנתי. הצפי המוקדם היה שנתון זה יעמוד על 315 אלף בתים חדשים


 חדשות בולטות


 ענקית הביטוח AIG (AIG) פרסמה אמש לאחר סיום המחסר את תוצאותיה לרבעון האחרון של שנת 2011. החברה דיווחה על רווח נקי של 1.6 מיליארד דולר שהוא רווח של 82 סנט למניה בעוד הצפי המוקדם היה כי החברה תציג רווח של 63 סנט למניה. מניית החברה מגיבה בעלייה של 1.1%
 מניית חברת אפל (AAPL) מרכזת הערב עניין רב לאחר שאתמול בסיום אסיפת בעלי המניות של החברה הודיע מנכל החברה טים קוק כי החברה תשקול בחיוב חלוקת דיבידנד בעתיד הקרוב. החברה יושבת על מצבור מזומנים אדיר של 100 מיליארד דולר. המניה שנסחרת בתקופה האחרונה ברמות שיא עולה היום בכ-1 למחיר של 521 דולר.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.977%

מועד עריכת הסקירה:  24/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד