סקירת וול סטריט 17.02.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת על רקע ידיעות כי האיחוד האירופי הגיע לפשרות בנוגע לתכנית החילוץ של יוון ונתוני מאקרו מעט מאכזבים מהמשק המקומי. ביום שני צפויה להתקבל החלטה בקרב שרי החוץ האירופיים על ההסדרים החדשים בתכנית החילוץ היוונית, כזכור יוון כבר העבירה בפרלמנט את הקיצוצים אשר הותנו על ידי האיחוד לקבלת תכנית החילוץ  ברגע האחרון נדחתה העברת הכספים עקב חששות בקרב חלק ממדינות האיחוד בנוגע לסיכוי שיוון אכן תצא מהמשבר ותוכל להחזיר את חובותיה. שרי האיחוד צפויים להכריז על אישורה הסופי של התכנית אך לדחות אותה לאפריל במקום כבר בחודש הקרוב. במשק המקומי פורסמו נתוני מאקרו מעט מאכזבים בתחילת המסחר, דבר אשר סביר והוביל לירידות השערים בפתיחה. בין הנתונים היו מדד המחירים לצרכן ומדד האינדיקאטורים הכלכליים ששניהם הציגו תוצאות נמוכות מהצפוי. בשוק הסחורות גם כן מגמה מעורבת כאשר מחירי הנפט עולים בכ-0.9% לרמה הגבוהה ביותר מאז מאי על רקע החששות מחרם הנפט האיראני ומחירה של חבית אחת עומד על כ-101.8 דולר. החוזים על הזהב נסחרים בירידות של כ-0.15% ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1,726 דולר. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה המעורבת: הנסד"ק יורד בכ-0.30% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.36% וה s&p500 עולה בכ-0.23%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן פורסם היום  והצביע על עלייה ראשונה מזה 4 חודשים. המדד על בכ-0.2%. הצפי המוקדם היה שמדד זה יעלה בכ-0.3%.
 נתון נוסף שפורסם היום הוא האינדיקטורים המובילים שעלו בכ-0.4% בחודש העוקב. הצפי המוקדם היי כי נתון זה יציג עלייה של 0.5%.


חדשות בולטות


 חברת השילוח הבין לאומי יו פי אס (UPS)  ניסתה לבצע השתלטות עוינת על מתחרתה ההולנדית TNT. ההשתלטות לא יצאה לפועל בסופו של דבר אך החברה ההולנדית הודיעה כי היא מוכנה להיכנס למשא ומתן עם יו פי אס. מניית החברה מגיבה בירידות קלות.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.01%

מועד עריכת הסקירה:  17/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד