סקירת וול סטריט 16.02.2012

 
המסחר בוול סטריט התנהל היום בעליות שערים. שורה של נתוני מאקרו חיוביים צבעו את המסכים בירוק. על המגמה החיובית העיבו במקצת החדשות האחרונות מיוון שם תקף נשיא המדינה את התנהגותו של שר האוצר הגרמני. שרי האוצר האירופאים עדיין לא מוכנים לאשר את חבילת הסיוע השנייה ליוון וזאת כי לטענתם צעדי שהצנע שבהם נקטה המדינה אינם מספיקים. הקולות האחרונים מדברים על ניסיון לדחות את חבילת הסיוע לאפריל. בנוסף סוכנות הדירוג מודי'ס פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר כי היא מתכוונת לבצע בדיקה מחדש של דירוג האשראי שהיא מעניקה לכ-100 מוסדות פיננסים מובילים.אך גם הודעה זו לא יכלה לסנטימנט החיובי שפשט בשוק לאחר פרסום נתוני המאקרו.בשוק הסחורות, החוזים על הנפט נסחרים בעליות שערים של כ0.6% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-102.4 דולר. הזהב מציג עלייה של 0.2% ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,731 דולר. את העליות בשוק הובילו סקטור הטכנולוגיה וסקטור האנרגיה אשר הציגו עלייה של 1.75% ו1.41% בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.49% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.96% והs&p500   עולה בכ-1.13%.

נתונים בולטים 

*להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 התביעות הראשוניות לדמי אבטלה נקבעו על רמה של כ- 348 אלף דורשי אבטלה זו היא הרמה הנמוכה ביותר מאז מארס 2003. מדובר בירידה של 13 אלף דורשי אבטלה ביחס לנתון הקודם. הצפי המוקדם היה שהנתון זה יציג כ- 348 אלף דורשי אבטלה.
 מדד המחירים ליצרן שפורסם היום הציג עלייה של 0.1% לעומת צפי מוקדם לעלייה גבוהה יותר של 0.4%.
 נתון התחלות הבנייה עלה בכ-1.5% לרמה של 699 אלף התחלות בנייה חדשות וזאת לעומת צפי מוקדם לעלייה של 688 אלף בהתחלות הבנייה.


 חדשות בולטות


 חברת פרוטליקס (PLX) הודיעה על כוונתה לגייס הון על ידי הנפקת 4.5 מיליון מניות נוספות לפי שער של 5.25 דולר למניה. מניית החברה מגיבה בירידה של 12.1%
 ענקית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס (GM) פרסמה היום את דוחותיה המסכמים לשנת 2011. החברה הציגה עלייה של 11% בשורת ההכנסות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד עם הכנסות שיא של 105 מיליארד דולר. בשורת הרווח הציגה החברה עלייה של 62% ביחס לשנה הקודמת עם רווח כולל של 7.6 מיליארד דולר לשנת 2011. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-8.5%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.993%

 

 

מועד עריכת הסקירה:  16/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד