סקירת וול סטריט 13.02.12


יום המסחר התאפיין בעליות שערים על רקע אישורו של הפרלמנט היווני את תכנית הצנע המורחבת אתמול בחצות. מאחר והיום לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים בגזרה המקומית עיניהם של המשקיעים נשאו לאירופה שם הועבר בפרלמנט היווני קיצוץ נוסף בתקציב המדינה כתנאי לקבלת חבילת סיוע נוספת בסך 1.3 מיליארד אירו על ידי האיחוד האירופי. הפרלמנט אישר קיצוץ של 22% בשכר המינימום ואישר את פיטוריהם של יותר מכ-100 אלף עובדים מהמגזר הציבורי. סנקציות חריפות אלו גררו הפגנות אלימות ברחבי יוון אך עדיין התקבל ברוב קולות ובעצם מבטיח ליוון את האפשרות להחזיר את ריבית האג"ח אשר הם אמורים לשלם בסוף מרץ ולא להיכנס למצב של חדלות פירעון. אופי המסחר בשבוע הקרוב צפוי להיקבע על פי נתוני המאקרו הרבים אשר יפורסמו השבוע ובעיקרם נתון אשראי הצרכנים אשר יפורסם מחר ופרוטוקולי ועידת הפד אשר יפורסמו ביום רביעי ובה יודיעו על שיעור הריבית לחודש הקרוב, שיעור שצפוי להישאר ברמה העכשווית של בין 0% - 0.25%. עונת הדוחות קרובה לסופה אך עדיין חברות רבות ביניהם כמה ישראליות עדיין מפרסמות, היום היה תורה של חברת אורבוטק להציג את תוצאותיה המעודדות. החברה דיווחה על עלייה של כ-4% ברווח הנקי לעומת הרבעון האחרון אשתקד. החברה הישראלית הגדולה ביותר, טבע, צפויה לפרסם את דוחותיה ביום רביעי לאחר המסחר. שוק הסחורות התאפיין במגמה חיובית: החוזים על הנפט זינקו בכ-2% אל מעבר לרף 100 הדולרים לחבית וסיימו את היום ברמה של 100.67 דולר. החוזים על הזהב עלו בצורה מתונה  בכ-0.1% ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1,725 דולר. סקטור התעשיות הכבדות הציג את ההתקדמות המשמעותית ביותר היום עם עלייה של כ-1.2% בממוצע. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.88% הדאו- ג'ונס עולה בכ-0.52% וה s&p500 עולה בכ-0.64%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פרסמו היום נתוני מאקרו מהותיים


 חדשות בולטות


 חברת טאואר (TSEM) הישראלית דיווחה היום כי משרד הכלכלה התעשייה והמסחר היפני יעניק לחברה סבסוד על מול השקעות שתבצע החברה במתקן הייצור שלה בנישיוואקי. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-7.5%
 מניית חברת אפל (AAPL)  עברה היום לראשונה את מחסום 500 הדולרים. החברה שרק לפני כ-6 חודשים חצתה את המדרגת 400 הדולרים למניה. מציגה תשואה מצטברת של 500% בחמש השנים האחרונות.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.99%


מועד עריכת הסקירה:  13/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד