סקירת וול סטריט 10.02.12


יום המסחר האחרון לשבוע זה התאפיין בירידות שערים. השילוב של פרסום נתוני מאקרו מאכזבים בארה"ב וחדשות מדאיגות מכיוון אירופה צבע את המסכים באדום. משבר החובות היווני ממשיך להסתבך אמש סירבו שרי האוצר האירופאים לאשר את חבילת הסיוע השנייה ליוון לאחר שהרפורמות שהציגו היוונים לא תאמו את דרישות האירופאים. הרפורמות היווניות הציגו קיצוץ של 22% בשכר המינימום למגזר הפרטי והורדה של יחס החוב לתמ"ג לרמה של 120% הדרך להסכמה על רפורמות אלה בפרלמנט היווני הייתה קשה מאוד ועוררה ויכוחים רבים בין חברי הפרלמנט. לאחר פרסום תשובת האירופאים פרצו מהומות קשות באתונה שאף התדרדרו להשלכת בקבוקי תעברה מצד המפגינים. החשש שמשבר החובות היווני ידרדר למצב שבו המדינה תאלץ להכריז על חדלות פירעון הופך מוחשי מרגע לרגע ומצב זה עלול לסבך קשות את גוש האירו. בגזרת המאקרו האמריקאית פורסמו היום מספר נתונים מאכזבים שתרמו להתבססות המגמה השלילית והשפיעו גם הם על סנטימנט המשקיעים. עדות לחששות המשקיעים ניתן לראות במדד הפחד- הvix  שקופץ היום בכ-17%. גם שוק הסחורות התאפיין במגמה שלילית: החוזים על הנפט ירדו בכ-1% ומחירה של חבית אחת נקבע על 98.85 דולר. החוזים על הזהב ירדו בכ-1.29% ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1,718 דולר. סקטור הקונגלומרטים וסקטור האנרגיה הובילו את הירידות הערב בוול סטריט כשירדו 1.52% ו1.92% בהתאמה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-0.8% הדאו- ג'ונס יורד בכ-0.87% וה s&p500 יורד בכ-0.8%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן הציג רמה של כ-72.5 נקודות, כ-2 נקודות פחות מציפיות האנליסטים
 הגירעון המסחרי של ארה"ב גדל בכ-3.7% לעומת חודש שעבר ושיא של כחצי שנה. הנתון עמד על כגרעון של כ-48.8 מיליארד דולר.
 הגירעון בתקציב הממשלתי הציג רמה טובה בהרבה מהמצב אשתקד עם רמה של כ-27.4 מיליארד דולר בלבד.


 חדשות בולטות


 הרשת החברתית התעסוקתית שהונפקה ב-2011 לינקדין (LNKD) פירסמה בדוחותיה הרבעוניים כי הצליחה להכפיל את מכירותיה ברבעון האחרון והכנסותיה עברו את ציפיות האנליסטים ועמדו על 168 מיליון דולר. מניית החברה מגיבה בעליות של כ-18.5%
 פורטל האינטרנט יאהו (YHOO) עולה בכ-0.95% עקב השמועות כי חברת עלי באבא לקחה הלוואה בסך 3 מיליארד דולר לטובת רכישת הפורטל.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידב עם תשואה של 1.969%


מועד עריכת הסקירה:  01/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד