סקירת וול סטריט 09.02.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה חיובית לאור הצלחתה של ממשלת יוון להעביר את תכנית הצנע ונתוני המאקרו המעודדים מהשוק המקומי. לאחר פתיחה מעורבת של יום המסחר פורסם כי יוון ממשלת יוון הצליחה להעביר את חוקי הצנע החדשים, תנאי שהוצב לה על ידי האיחוד האירופי על מנת לקבל את תכנית החילוץ השנייה בגובה 130 מיליארד אירו. צעד זה עודד את השווקים האירופיים והאמריקאיים אשר חששו מאי הודאות הרבה עקב הפגנות הענק ביוון נגד התוכנית וחוסר שביעות רצונם של מנהיגי אירופה בנוגע לגישת יוון לתכנית החילוץ. מחר צפויה ממשלת יוון להיפגש עם נציגי האיחוד האירופי בנוגע להסכמות על גובה "התספורת" בחובה של המדינה. בשוק המקומי פורסם נתון התביעות לדמי אבטלה השבועי אשר הציג ירידה נוספת, נתון זה הפתיע לטובה עקב העובדה כי ציפיות האנליסטים היו דווקא לעליות לאור הנתונים הטובים בשבועות האחרונים. הודעה נוספת אשר הוסיפה לסנטימנט החיובי הינה של חבר הפד, ג'ון וויליאמס, אשר הצהיר כי אם צמיחתה של ארה"ב תמשיך בקצב הנוכחי אין הוא פוסל שימוש בתכנית עידוד שלישית (QE3) כדי לעודד את התפתחות התעשייה המקומית. עונת הדוחות קרובה לסיום והיום היה תורה של ענקית הקופונים האינטרנטית גרופון לפרסם, החברה דיווחה על הפסד ברווח הנקי ברבעון הרביעי של 2011 ומניית החברה ירדה בצורה משמעותית במהלך המסחר. בניגוד אליה חברת האשראי ויזה דווקא פירסמה עלייה של כ-16% ברווח הנקי לרבעון.  בשוק הסחורות החוזים על נפט נסחרים בעליות של כ-1.17% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-99.85 דולר. החוזים על הזהב מציגים עלייה של כ-0.05% ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1732 דולר. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית והממדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.39% הדאו ג'ונס עולה בכ0.06% וה s&p500 עולה בכ-0.15%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 נתון הראשוניות לדמי אבטלה פורסם היום ונקבע על רמה של 358 אלף דורשי דמי אבטלה. מדובר בנתון מצוין. בשבוע הקודם עמד מספר הדורשים על 367 אלף והצפי המוקדם לשבוע זה היה 369 אלף.

 חדשות בולטות


 חברת גרופון (GRPN) פרסמה אמש לאחר סיום המחסר את דוחותיה המסכמים לשנת 2011. אלו הם דוחותיה  הראשונים מאז הונפקה ובהתאם ריכזו עניין רב. בשורה התחתונה הציגה החברה הפסד של 2 סנט למניה בעוד הצפי המוקדם היה כי החברה תציג רווח של כ-3 סנט למניה. מניית החברה מגיבה בירידה של כ-15%
 חברת סיסקו (CSCO) פרסמה גם היא את דוחותיה אתמול לאחר סיום המסחר. החברה הציגה הכנסות של 11.5 מיליארד דולר מדובר בגידול ביחס לתקופה המקבילה אשתקד אז הכנסות החברה עמדו על 10.4 מיליארד דולר. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח של 0.47 דולר למניה בעוד הצפי המוקדם היה כי תציג רווח של 0.43 דולר. מניית החברה מרכזת עניין רב במהלך המסחר תוך שהיא יורדת בכ-2.2%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.047%


מועד עריכת הסקירה:  09/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד