סקירת וול סטריט 07.02.12


המסחר בוול סטריט התנהל לאורך רוב היום במגמה חיובית. יום המסחר דווקא נפתח בירידות שערים על רקע אי הוודאות בנוגע לתכנית החילוץ לעם היווני. ממשלת יוון עורכת שיחות עם נושיה הפרטיים כבר כמה ימים אך עדיין לא הצליחו להגיע להסכמה ביניהם בנוגע לגובה "התספורת" שיהיה עליהם לקבל. חוסר הסכמה זו ממשיכה ליצור אי וודאות בשווקים האירופיים והאמריקאיים כאחד ואף דחפה את הבורסות הגדולות באירופה לסיים את יום המסחר בירידות שערים. המגמה השלילית של תחילת היום התהפכה עקב נתון המשרות הפנויות לחודש דצמבר שטיפס הרבה מעבר לציפיות הכלכלנים. תשואות האג"ח הנמוכות בהם הצליחה ממשלת ארה"ב לגייס היום עזרה בלשמור על הסנטימנט החיובי לאורך שאר יום המסחר. כשעה לסיום המסחר פרסם הבנק הפדרלי את תוצאות אשראי הצרכנים לחודש דצמבר, נתון המשקף את תוואי הצריכה העתידי של האזרחים בארה"ב. בדומה לחודש שעבר התוצאות היו טובות בהרבה ממה שציפו להם הכלכלנים הבכירים. נתון זה הוסיף לסנטימנט אשר שרר במשק לאחר הנתונים המוקדמים של היום וגרר את המדדים הגדולים להיסגר קרוב לגבוה היומי.  בשוק הסחורות גם כן המגמה חיובית, החוזים על הנפט מציגים עלייה של כ-1.83% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-98.67 דולר. החוזים על הזהב עולים גם הם ומחירה של אונקיה אחת עולה בכ-1.58% ונקבע על כ-1,750 דולר. את העליות בוול סטריט הוביל סקטור האנרגיה אשר קיבול חיזוק מעליית מחירי הדלק ועלה בממוצע בכ-0.85%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות שערים קלות: הנסד"ק עולה בכ-0.06% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.28% והs&p500  עולה בכ-0.21%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון אשראי הצרכנים לחודש דצמבר פורסם הערב והצביע על גידול של 19.3 מיליארד דולר. בעוד הצפי המוקדם היה כי הגידול יהיה מתון יותר ויעמוד רק על כ-7.7 מיליארד דולר.


 חדשות בולטות


 חברת פריגו (PRGO)  פרסמה היום את דוחותיה לרבעון האחרון של שנת 2011. החברה הציגה תוצאות חזקות מאוד ועקפה את תחזיות האנליסטים הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. הכנסות החברה צמחו בכ-16.8% והרווח הנקי צמח בכ- 11%  וזאת ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מניית החברה מגיבה בעלייה של 1.2%  
 ענקית המשקאות קוקה קולה (KO) מרכזת הערב עניין רב במהלך המסחר. וזאת עקב פרסום דוחותיה המעורבים לרבעון האחרון. מצד אחד דיווחה החברה על עלייה במכירות מרמה של 10.49 מיליארד דולר לרמה של 11.04 מיליארד דולר מנגד בשורה התחתונה רווחי החברה ירדו לרמה של 0.72 דולר למניה בעוד הצפי המוקדם היה כי הרווח למניה יעמוד על 0.77 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד הרוויחה החברה 2.46 דולר למניה. מניית החברה עולה בכ-0.95%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.966%


מועד עריכת הסקירה:  07/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד