סקירת וול סטריט 03.02.12


המסחר בוול סטריט התנהל במגמה חיובית לאורך כל היום על רקע נתוני התעסוקה הטובים אשר פורסמו כשעה לפני תחילת המסחר והשקט היחסי מגזרת אירופה עקב דחיית המשא ומתן של ממשלת יוון עם נושיה הפרטיים בנוגע לתכנית החילוץ השניה. כאמור כשעה לפני תחילת המסחר פורסמו נתון התעסוקה ונתון המשרות החדשות לחודש ינואר. העלייה במספר המשרות החדשות הפתיעה גם את האופטימים שבאנליסטים כאשר הציג תוספת של כ-243 אלף משרות חדשות לעומת צפי ל-150 אלף משרות בלבד. נתון זה ביחד עם נתוני התעסוקה שגם כן הפתיעו את התחזיות מגלמים רמת אבטלה במשק האמריקאי של 8.3% בלבד. השקט היחסי בגזרת האירופית נבע מדחיית ההצבעה על תכנית החילוץ היוונית לשבוע הבא כאשר מרבית האנליסטים צופים כי תכנית זו אכן תאושר על ידי מחזיקי החוב הפרטיים. תכנית החילוץ צפויה להיות בסדר גודל של כ-130 מיליארד דולר ואמורה לספק ליוון את האפשרות להחזיר את שאר חובותיה בכוחות עצמה. נראה כי הסנטימנט החיובי של שנת 2012 ממשיך לתת את אותותיו ותוצאותיו נראות כבר במדדים הגדולים כאשר מדד הדאו ג'ונס הגיע לרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2008 ומדד הs&p 500  רושם את פתיחת השנה הטובה ביותר מאז 1989. בשוק הסחורות המגמה דווקא מעורבת כאשר החוזים על הנפט נסחרים בעליות שערים ומחירה של חבית עולה בכ- 1.32% ונעמד על כ-97.65 דולר. מנגד החוזים על הזהב ממשיכים את המגמה השלילית שאפיינה את המסחר במתכת היקרה. בסופו של יום החוזים על הזהב ירדו בכ-1.61% וכרגע נסחרים ברמה של 1,731 דולר לאונקיה. המדדים המובילים: הנסד"ק עולה בכ-1.6% הדאו ג'ונס עולה בכ-1.2% וה s&p500 עולה בכ-1.5%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד מנהלי הרכש לחודש ינואר הציג רמה של כ-56.8 נקודות, כ-3 נקודות יותר מציפיות האנליסטים
 מספר מקומות העבודה החדשים לחודש ינואר עלה בכ-243 אלף משרות. ציפיות האנליסטים היו לכ-150 אלף משרות בלבד. זוהי העליה החמישית ברציפות ביותר מכ-100 אלף משרות בחודש.
 נתוני ההזמנות ממפעלים דווקא הציגו שיפור נמוך מהצפוי עם עלייה של כ-1.1% בלבד בחודש ינואר
 נתון התביעות השבועי לדמי אבטלה ירד לרמה של כ-367 אלף תביעות בלבד לעומת ציפיות לכ-379 אלף.


 חדשות בולטות


 מניית חברת זינגה (ZNGA) ממשיכה את המגמה החיובית של אתמול. לאחר שאתמול עלו בכ-17% עולה החברה היום בכ-8% נוספים בעקבות פרסום תשקיפה של פייסבוק המצביע על הכנסות גבוהות מהצפוי של חברת משחקי האינטרנט.
 המסחר במניית מיקרון (MU) העוסקת בתחום המוליכים למחצה נפסק כשעתיים לפני סיום היום עקב הודעת החברה כי המנכ"ל סטיב אפלטון נהרג בתאונת מטוס קל. לחברה ישנם גם קשרים לישראל ואחד ממפעליה הגדולים ממוקם בקריית גת.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעליה עם תשואה של 1.949%


מועד עריכת הסקירה:  03/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד