סקירת וול סטריט 02.02.12


מגמה מעורבת אפיינה היום את המסחר בארה"ב על רקע ציפיות המשקיעים לנאומו של נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי, וסוגיית החוב היווני שעדיין לא נמצא לה פתרון. כאמור המשקיעים הן בארה"ב והן באירופה מודאגים מאוד ממצבה של יוון שעדיין לא הצליחה להגיע להסכם עם נושיה בנוגע לגובה ה"תספורת" על חובה. ממשלת יוון כבר פירסמה כי הגיעה להסכם בגובה 50% מגובה החוב אך עדיין לא נחתם הסכם באופן רשמי ואי הוודאות נמשכה עד לסוף יום המסחר בוול סטריט. מצבם הרע של חלק מהבנקים הגדולים באירופה רק מגביר את חששות המשקיעים. התדרדרות הבנקים באה לידי ביטוי בדיווחה של ענקית הבנקאות הגרמנית דויטשה בנק על ירידה של כ-76% ברווח לרבעון האחרון של 2011, ירידה חדה בהרבה מרוב ציפיות האנליסטים. במהלך היום המשק עבר למגמה מעט חיובית יותר עם פרסומו של סקר הADP שהציג תוצאה מעט טובה מהציפיות ונתון התביעות לדמי אבטלה שהפתיע לטובה עם רמה של כ-367 אלף תביעות בלבד. ברננקי הודיע היום בנאומו כי כרגע לא יפעיל תכנית חילוץ שלישית מכיוון שהוא רואה מגמת צמיחה חיובית במשק האמריקאי אך סייג את דבריו בכך שאמר שהמצב כיום רגיש ונתון לזעזועים אשר יכולים להחזיר את מצבו של המשק כמה שנים אחורה. נאומו של הנגיד לא עשה שינוי משמעותי במגמת השווקים עקב אי ההכרזה על תכנית החילוץ. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות שערים. ומחירה של חבית יורד בכ- 1.1% ונעמד על כ-96.5 דולר. מנגד החוזים על הזהב ממשיכים את המגמה החיובית שאפיינה את המסחר במתכת היקרה. בסופו של יום החוזים על הזהב עלו בכ-0.56% וכרגע נסחרים ברמה של 1,759 דולר לאונקיה. מדד מניות ההיי-טק החדשות אשר נקרא היי טק 2.0 הציג עליות מרשימות עקב פרסום התשקיף של פייסבוק אתמול לאחר שעות המסחר. מנייתה של חברת המשחקים האינטרנטית זינגה עלתה בכ-17% בעקבות הפרסום כי 12% מרווחיה של פייסבוק מגיעים דרכה. המדדים המובילים: הנסד"ק עולה בכ-0.4% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.072% וה s&p500 עולה בכ-0.11%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 נתון תביעות האבטלה השבועי פורסם היום ונקבע על רמה של 367,000 תביעות. מדובר בירידה של 12,000 תביעות ביחס לנתון הקודם. הצפי המוקדם היה לירידה של 7,000 תביעות ולכן היחס לנתון זה היה חיובי.


חדשות בולטות


 מניית חברת זינגה (ZNGA) מזנקת היום בכ-17.6% לאחר שניתוח התשקיף שהגישה אמש פייסבוק מלמד כי החברה הייתה אחראית על כ-12% מהכנסות של פייסבוק בשנה האחרונה. מדובר ברמות שיא למניה שהונפקה רק לפני כמה חודשים.
 חברת אמדוקס הישראלית (DOX) פרסמה אמש את דוחותיה לרבעון המסכם של שנת 2011. מצד אחד החברה פספסה במקצת את תחזית ההכנסות הצפויה כשהכריזה על הכנסות של 807 מיליון דולר אל מול צפי להכנסות של 825 מיליון דולר. החברה דיווח על רווח למניה של 64 סנט. בעוד הערכות האנליסטים היו שהרווח למניה יהיה בין 61 ל67 סנט. מניית החברה מרכזת עניין רב במהלך המסחר ומציגה עלייה של 0.6%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.825%


מועד עריכת הסקירה:  02/02/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד