סקירת וול סטריט 31.01.12


מגמה מעורבת אפיינה היום את המסחר בארה"ב. סיום המסחר החיובי באירופה בעקבות ההתקדמות בהקמת קרן החילוץ האירופאית (ESM ) והחדשות החיוביות שמגיעות מחדרי המשא ומתן בין נציגי מחזיקי החוב הפרטיים לבין ממשלת יוון לגבי גובה התספורת שיאלץ הסקטור הפרטי לספוג. אירועים אלה שלחו את הבורסות באירופה להציג עליות שערים נאות. ובכך השפיעו על הסנטימנט הכללי והמסחר בוול סטריט נפתח גם הוא בעליות שערים. אך שורה של נתוני מאקרו מאכזבים בארה"ב בראשות מדד אמון הצרכנים. אשר הציג ירידה חדה אל מול צפי מוקדם לעלייה בנתון זה. שינו באחת את הסנטימנט ושלחו את המדדים המובילים להיסחר בירידות שערים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות שערים. ומחירה של חבית יורד בכ- 0.4% ונעמד על כ-98.3 דולר. מנגד החוזים על הזהב ממשיכים את המגמה החיובית שאפיינה את המסחר במתכת היקרה. מתחילת השנה הניבה ההשקעה בזהב תשואה של כ-11% כשהיום מחירה של אונקיה אחת הגיע לשיא של שמונה שבועות כשנסחרה במחיר של 1,750 דולר. בסופו של יום החוזים על הזהב נחלשו במקצת וכרגע נסחרים ברמה של 1,742 דולר לאונקיה. ביטוי נוסף למגמה המעורבת אפשר לראות בסקטורים הפעילים ביותר היום, מצד אחד הסקטור הפיננסי הציג עלייה של 0.3% ומנגד סקטור מוצרי ההון הציג ירידה של 0.48%. המדדים המובילים: הנסד"ק עולה בכ-0.06% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.16% וה s&p500 יורד בכ-0.04%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד קייס שילר למחירי הדיור ירד בחודש דצמבר בכ-1.3%. הנתון החשוב יותר הינו שהשיעור השנתי מצביע על ירידה כוללת של כ-3.7%, כ-0.3% יותר מציפיות האנליסטים.
 מדד מנהלי הרכש של אזור שיקאגו לחודש ינואר הצביע על רמה של כ-60.2 נקודות בלבד. תוצאה מאכזבת ביותר עקב ציפיות הכלכלנים לרמה של כ-63.1 נקודות. תוצאה זו נמוכה בכ-3.6% מחודש שעבר
 מדד אמון הצרכנים הצביע על רמה של כ-61.1 נקודות בלבד. רמה זו נמוכה בכ-10% מציפיות האנליסטים.


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות האמריקאית פייזר (PFE) פירסמה בדוחותיה על ירידה ברווחי החברה לעומת תוצאות השנה שעברה. הרווח הנקי של החברה לרבעון האחרון הסתכם בכ-1.44 מיליארד דולר בלבד. מניית החברה יורדת בכ-0.75% בעקבות כך.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של  1.799%


מועד עריכת הסקירה:  31/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד