סקירת וול סטריט 30.01.12


המסחר בוול סטריט התנהל בירידות שערים אך עם מגמת שיפור לקראת סוף היום. יום המסחר נפתח בירידות שערים חדות על רקע אי יכולתן של מעצמות אירופה להגיע להסכמים בסוגיות הנוגעות למשבר החוב במהלך הועידה בבריסל היום. בנוסף לכך גם נתוני הצמיחה של ספרד אשר פורסמו היום הצביעו על כך שהמדינה כבר במצב של מיתון על אף גיוסי ההון המוצלחים שלה בתקופה האחרונה והרפורמות הרבות אשר נכנסו לתוקף במדינה אשתקד. לקראת אמצע יום המסחר המגמה השלילית נחלשה עם יציאת הידיעה כי יוון הגיעה להסכם עם נושיה הפרטיים על "תספורת" של כ-70% מחובם. משמעות צעד זה היא שיוון תוכל להחזיר את חובה באמצעות האמצעים הקיימים ברשותה כעת ולא תזדקק לתכנית חילוץ נוספת. הסכם זה אמנם עודד מעט את המשק האמריקאי אך תחושת אי הודאות ממצבה של יוון לא ירד לגמרי מהפרק ויש עדיין חששות רבות בנוגע לאפשרויות הצמיחה של המדינה ושל מדינות אחרות אשר נמצאות במצב דומה לשלה כמו אירלנד ואיטליה. נתוני המאקרו מהשוק המקומי לא הצליחו לשפר את המגמה נתון ההכנסה הפרטית החודשי עלה רק כמעט מעל לציפיות האנליסטים וגם נתון הצריכה אכזב כאשר נשאר ללא שינוי לעומת ציפייה לעלייה. ענקית הרכב האמריקאית פורד פירסמה היום דוחות חיוביים עם עלייה ברווח הנקי לרמה של כ-3.4$ למניה,מנגד, חברה גדולה נוספת שדווקא פירסמה דוחות שליליים הינה מוטורולה אשר סיימה את הרבעון האחרון של השנה בהפסד. תוצאות החברה המאכזבות לא הצליחו למנוע משוק הטכנולוגיה לסיים בעליות שערים קטנות עקב דיווחים על עלייה משמעותית במכירותיהם של מכשירי הסמארטפון של אפל וסמסונג. בשוק החוזים גם כן מגמה שלילית, החוזים על הזהב מצביעים על ירידה של כ-0.23% ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,728 דולר. החוזים על הנפט יורדים גם הם ומחירה של חבית אחת עומד על כ-99.025 דולר.לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים. הנסד"ק יורד בכ-0.15% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.05% וה s&p500 יורד בכ-0.26%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון ההכנסה הפרטית לחודש דצמבר עלה בכ-0.5%. כ-0.1% יותר מציפיות האנליסטים. זוהי עלייה משמעותית יחסית לעלייה של כ-0.1% בלבד בחודש נובמבר.
 נתון הצריכה הפרטית תאם לציפיות הכלכלנים עם עלייה של כ-0.1% בלבד.


 חדשות בולטות


 חברת התרופות הגנריות טבע (TEVA) מעוררת עניין רב עקב השמועות כי היא לרכוש את חברת מיקרו לבס ההודית בהיקף של כ-2 מיליארד דולר. מניית החברה מגיבה בעליה של כ-0.2%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של  1.837%


מועד עריכת הסקירה:  30/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד