סקירת וול סטריט 26.01.12


לאחר פתיחה חיובית עבר המסחר בוול סטריט להתנהל בירידות שערים. את כיוון המסחר קבעו נתוני המאקרו המאכזבים שפורסמו במהלך היום. מנגד הדיווחים שהגיעו מיוון לגבי הבנות שהושגו בין הממשלה המקומית למחזיקי האג"ח מהמגזר הפרטי החדירו אופטימיות במשקיעים ושלחו את המדדים המובילים באירופה לסגירה חיובית. נראה כי הסנטימנט השלילי מצליח להתגבר הן על הדיווחים מיוון והן על הודעת ועדת השוק הפתוח לגבי השארת הריבית בארה"ב על הרמה האפסית הנוכחית עד לשנת 2014. המשקיעים שחזרו להרגיש את השפעתה השלילית של יוון בפרט ומשבר החובות המתגלגל באירופה בכללותו. עונות הדוחות נמשכת במגמה מעורבת מצד אחד הפתעות חיוביות כגון חברת נטפליקס שמציגה שעוקפת את התחזיות המוקדמות ומנגד חברת סנדיסק ששופכת מים קרים ומקטינה את תחזיות הצמיחה שהיא צופה וזאת לאחר שדיווחה על קיטון ברווחים.בשוק הסחורות הזהב ממשיך לעלות והמתכת היקרה נסחרת ברמת שיא של שישה שבועות. החוזים על הזהב מצביעים על עלייה של כ-1.24% ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ-1,721 דולר. החוזים על הנפט עולים גם הם ומחירה של חבית אחת עומד על כ-99.7 דולר.לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים. הנסד"ק יורד בכ-0.51% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.25% וה s&p500 יורד בכ-0.66%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון מכירות הבתים החדשים ירד בכ-2.2% בחודש דצמבר, ירידה זו מציגה סיכום שנתי מנוכה עונתית של 307 אלף דירות חדשות השנה. תוצאה זו הינה הנמוכה ביותר מאז שנת 1963.
 נתון התביעות לדמי אבטלה השבועי עלה לרמה של כ-377 אלף תביעות, הרבה מעבר לצפי האנליסטים אשר עמד על כ-371 אלף תביעות בלבד. נתון זה מאכזב מאוד עקב העובדה ששבוע שעבר הוצגה הרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל.
 נתון ההזמנות למוצרים בני קיימא דווקא עלה בכ-3% למרות שצפי האנליסטים עמד על כ-2.1% בלבד.


 חדשות בולטות


 חברת סנדיסק (SNDK) פרסמה היום בדוחותיה על הפסד של 42% ברווח לרבעון הרביעי יחסית לרבעון המקביל אשתקד. הסיבה העיקרית הינה הירידה ביקושים של חברות הסלולר הגדולות למוצרי החברה. מניית החברה מגיבה בירידה של כ-11.2%.
 חברת הטכנולוגיה הישראלית מלנוקס (MLNX) דיווחה היום על רווח למניה של כ-31 סנט, כ-2 סנט יותר מציפיות האנליסטים.הרווח הכללי של החברה גם כן עלה מעבר לציפיות לרמה של כ-72 מיליון דולר. מניית החברה עולה בעקבות כך בכ-16%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.931ש%


מועד עריכת הסקירה:  26/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד