סקירת וול סטריט 25.01.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. יום המסחר נפתח דווקא בירידות עם פרסומו של נתון מכירות הבתים שהפתיע את מרבית האנליסטים כאשר ירד בצורה חדה לאחר שחודש שעבר הציג את הרמה הגבוהה ביותר בשנה האחרונה. סיבה נוספת לירידות השערים הינה חששות המשקיעים מהסדר החוב של יוון עם נושיה בנוגע לגובה ה"תספורת"  והודעת  קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל כי מידת המחויבות של מדינות הגוש האירופי לפתרון משבר החוב אינה בלתי מוגבלת וכן יצטרכו בסופו של דבר לקבוע את הגבול בעזרה למדינות היותר חלשות בגוש כמו ספרד ואירלנד. מרקל הוסיפה ואמרה כי למרות זאת יש להכיר במאמצים הרבים שעושות מדינות אלו לצאת מהמשבר ולתכנן מהלכים מבוקרים ליציאה ממנו, מהלכים אשר יידונו לעומק בפסגה האירופית ב-30 לינואר. לקראת אמצע יום המסחר מגמת השוק התהפכה עקב הודעת הבנק המרכזי האמריקאי כי הוא מרחיב את התקופה בו ישמור הבנק על ריבית אפסית ביותר משנה, עד לסוף 2014. בנוסף הבנק הוריד את תחזית הצמיחה לבין 2.2%- 2.7% אך אומדן זה עדיין גבוה מאומדנה של קרן המטבע שעמד על כ-1.8% בלבד. מטרתו של הבנק המרכזי היא להמשיך ולנסות ליצור צמיחה במשק והמשך החזקת הריבית במצב הנוכחי היא אחד הצעדים המשמעותיים בדרך למטרה. הצהרתם של נציגי הבנק כי אם נתוני התעסוקה ימשיכו להציג תוצאות מאכזבות בתקופה הקרובה יאלצו לנקוט בתכנית כמותית נוספת (QE3) רק הוסיף לאופטימיות במשק. סקטור הטכנולוגיה עורר עניין רב היום עם פרסומם של הדוחות המצוינים של חברת אפל בו דווח על עלייה של כ-100% ברוחי החברה יחסית לרבעון הקודם אשתקד ורווח נקי למניה של כ-30% יותר מציפיות האנליסטים. עליות השערים החדות של המניה שהגיעו כבר לכ-9% בשיא הצליחו להחזיק את כל מדד הנאסד"ק בטריטוריה חיובית בתחילת היום על אף הסנטימנט השלילי. בסה"כ סקטור הטכנולוגיה רשם עליה של כ-0.8% בממוצע. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים גם הם בעליות שערים של כ-0.7% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-99.65 דולר. החוזים על הזהב גם כן עולים ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1707 דולר. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות שערים. הs&p500  עולה בכ-0.86% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.65 והנסד"ק  נסחר בעליה של 1.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 וועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב, אשר קובעת את גובה הריבית בארה"ב. פרסמה היום כי היא משאירה את הריבית על הרמה הנוכחית של בין 0.25% ל0%.


 חדשות בולטות


 חברת סנדיסק (SNDK) מרכזת היום עניין רב במהלך המסחר וזאת עקב הפרסום הצפוי של דוחותיה המסכמים לרבעון האחרון היום לאחר סיום המסחר. מניית החברה עולה בכ-2.3%
 מניית חברת ביוליין (BLRX ) הישראלית ממשיכה לרכז עניין לאחר שאתמול זינקה המניה בכ-70%. היום יורדת המניה בכ-14% במחזור מסחר חריג.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 2.007%


מועד עריכת הסקירה:  25/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד