סקירת וול סטריט 24.01.12


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. הסנטימנט החיובי שאפיין את המסחר בתקופה האחרונה מפנה את מקומו לדריכות עקב הדיווחים שמגיעים מאירופה. שם הדיונים בין ממשלת יוון לבין נציגי בעלי החוב מהמגזר הפרטי נתקלים בקשיים. היום שרי האוצר של האיחוד האירופאי הציבו דרישות נוספות לנציגי המגזר הפרטי. ללא הסכמה בין הצדדים על גובה "התספורת" של המגזר הפרטי יוון לא תהיה זכאית לחבילת הסיוע השנייה שמוערכת בגובה של כ- 130 מיליארד יורו. ללא סיוע זה ישנו חשש כי יוון תגיע למצב של חדלות פירעון כבר בחודש מארס הקרוב. בנוסף עולה החשש כי פורטוגל תזדקק גם היא בקרוב לחבילת סיוע נוספת. דיווחים אלה מזכירים כי למרות המגמה החיובית של התקופה האחרונה משבר החובות האירופאי עדיין לא נפתר. והחשש לגבי עתיד האיחוד האירופי עדיין מוחשי. אירועים אלה מעיבים על הסנטימנט החיובי ושולחים את השוק לירידות. מנגד עונת הדוחות ממשיכה ומרבית החברות מפרסמות נתונים חיוביים. למשל חברת מקדולנדס דיווחה היום על זינוק של כ-11% בשורת הרווח הנקי ובכך עקפה את תחזיות האנליסטים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של כ-0.5% ומחירה של חבית אחת עומד על כ-99 דולר. החוזים על הזהב יורדים גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על 1,666 דולר. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים. הs&p500  יורד בכ-0.12% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.27 והנסד"ק מנגד נסחר בעליה קלה של 0.05%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 סקר ה"פד" למחוז ריצ'מונד הנותן אינדיקציה למצב הייצור במשק פורסם היום והציג נתונים חיוביים גם במדד ההזמנות ממפעלים וגם במדד התעסוקה. רוב המדדים בסקר היו גבוהים מציפיות האנליסטים


 חדשות בולטות


 חברת הביו-מד הישראלית ביוליין (BLRX) עולה היום בכ-70% בעקבות הודעת החברה על הסכם רחב מימדים עם חברת התרופות הצרפתית ג'נוסיינס על שיווק והפצה של פיתוח החברה BL-8020, מוצר שאמור לטפל בצהבת C.
 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) מרכזת עניין רב במהלך המסחר היום ערב פרסום הדוחות הרבעוניים של החברה. העניין המרכז את מרבית תשומת הלב היא תחזית האנליסטים למכירת מכשיר האייפון שצפויה לקבוע את תוצאות הדוחות. מניית החברה יורדת בכ-1.6% במהלך היום.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 2.064%


מועד עריכת הסקירה:  24/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד